Vilniaus rajono valdžia žada nukabinti nelietuviškas gatvių lenteles

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus rajono savivaldybė informavo Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje, kad trečiadienį bus nuimtos gatvių pavadinimų lentelės su gatvių pavadinimais nevalstybine kalba Maišiagalos miestelyje. Taip pat buvo pranešta, kad ruošiamasi gatvių pavadinimų lentelių keitimui ir kitose savivaldybės gyvenvietėse. „Atsižvelgiant į gautą informaciją tikimės, kad antstolių pagalbos vykdant teismo sprendimą neprireiks“, – DELFI trečiadienį teigė Vyriausybės atstovas Jurgis Jurkevičius.
DELFI primena, kad beveik prieš metus Vilniaus apygardos administracinis teismas įpareigojo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorę per mėnesį nuo sprendimo įsiteisėjimo pakeisti Valstybinės kalbos įstatymo neatitinkančias gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybės gyvenvietėse.
Nors savivaldybė šį teismo sprendimą buvo apskundusi, tačiau Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) atmetus apeliacinį skundą teismo sprendimas įsiteisėjo ir per 1 mėnesį turėjo būti įvykdytas.
Praėjus mėnesiui savivaldybės administracijos direktorė nepakeitė gatvių pavadinimų lentelių, todėl Vyriausybės atstovas <u>kreipėsi</u> į teismą dėl vykdomojo rašto išdavimo.
Savo ruoštu Vilniaus rajono merė Marija Rekst kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu, kad ši išanalizuotų galimybę keisti įstatymus, kad tautinės mažumos Lietuvoje galėtų savo teises ir laisves užtikrinti gimtąja kalba. Ministerija atsakymą žada iki balandžio.
Ginčas dėl gatvių pavadinimų lenkų krašte tęsiasi jau metus ir atkreipė užsienio žiniasklaidos dėmesį.
Vyriausybės atstovui užkliuvo gatvių pavadinimų lenteles ne tik Šalčininkų, bet ir Vilniaus rajone, kuriose greta lietuviškų užrašų, gatvės pavadintos rusiškai, lenkiškai ar net visiškai nesuprantama kalba: Kiemelių gatvė virtusi ul. Kiemieliu, o Liepų alėja – al. Lipowa.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra