Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio atgarsiai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 19 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis išties buvo įsimintinas. Tarybos sesiją pagerbė ir palaimino vyskupas Juozas Tunaitis, palinkėjęs Vilniaus rajono savivaldybei sėkmės sprendžiant opias rajono gyventojų problemas, būti lygiai dėmesingiems visiems, gerbti vieni kitus.
 
Kitas labai svarbus akcentas – Tarybai pristatyta ataskaita apie atliktus darbus, pažymint Lietuvos vardo paminėjimo tūstantmetį. Išties atlikta daug darbų rajono mastu, visose mokyklose, vaikų darželiuose. Renginiuose dalyvavo šimtai ir tūkstančiai dalyvių bei svečių. Paminėtini įvairūs kultūros ir meno renginiai, žygiai, pažintinės ekskursijos, atskirų mokyklų bei vaikų darželių parodos, varžybos, kuriuos klausantis negalėjai likti abejingu. Buvo pasveikinti visi tūkstantmečio vaikai, gimę 2009 metais, suteiktos tūkstantmečio stipendijos toliau besimokantiems rajono mokyklų absolventams, pravesta daug proginių sportinių varžybų, paminėjimų. Malonu, kad ruošiant Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio planą, sulaukta daug siūlymų iš Taryboos narių, administracijos darbuotojų, seniūnijų, švietimo įstaigų ir kitų organizacijų. Šia proga buvo surengta paroda, skirta šiai datai paminėti. Parodytos naujai išleistos knygos, bukletai, liaudies meistrų darbai, originalūs įamžinti renginių kompiuteriniai vaizdai, įteikti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio ženkleliai, bei kiek anksčiau rajono savivaldybės pastangomis gražiai įforminta ir apipavidalinta suvenyrinė ir pažintinė knyga – Vilniaus rajono sakralinis paveldas. Taip buvo parodyta pagarba Vilniaus kraštui, garsiam sava istorija, besikuriančia valstybe, savo didžiavyriais, nepriklausomybės atstatymo laikotarpiais ir svarbiausia žmonėmis, ypač jaunimu, mylinčiais ir besididžiuojančiais savo kraštu.
 
Daugelis, kone 50 svarstytų, klausimų nekėlė jokių abejonių ir buvo patvirtinti. Palyginti nedaug laiko buvo sugaišta ir svarstant neatitinkantį poreikių 2010 metų rajono biudžetą, deja, gerokai mažesnį nei 2009 metais. Tai bendro Lietuvos ekonominio nuosmukio rezultatas, tad asignacijų valdytojams teks gerokai pasukti galvas kaip su tokiu biudžetu įgyvendinti keliamus uždavinius.
 
Daugiau diskusijų sukėlė svarstyti klausimai dėl kai kurių Vilniaus rajono švietimo įstaigų pertvarkymo ir reorganizavimo. Atrodo reiktų sveikinti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrių, susirūpinusiu taupymo būtinumu ir pasiryžimu pagaliau optimizuoti rajono mokyklų tinklą. Ir nors pasikeis tik reorganizuotų mokyklų statusas (jos taps atitinkamų mokyklų skyriais), o mokiniai nuo 2010 m. rugsėjo tęs mokymąsi savo mokyklose, tarybos nariai pateiktam sprendimo projektui turėjo pastabų bei siūlymų. Jiems nebuvo aišku, kodėl dvigubai daugiau turint valstybine nei lenkų kalbomis besimokančių vaikų Veliučionių pagrindinėje mokykloje, pastaroji jungiama prie Kyviškių pagrindinės smokyklos, kur mokomasi lenkų kalba, nors įmanomas pajungimas prie Klavelių 2-sios vidurinės mokyklos arba, galiausiai pajungiant klases atitinkamai prie paminėtų mokyklų pagal mokymasi kalbomis.
 
Panaši padėtis akcentuota ir Airėnų pagrindinėje mokykloje, kurios lietuviškos klasės, jungiamos prie Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio vidurinės mokyklos, kur mokomasi lenkų kalba, nors tame pačiame miestelyje yra Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo vidurinė mokykla.
 
Veriškių pradinė mokykla, kurioje mokosi po 13 mokinių lietuvių ir lenkų kalbomis jungiama atitinkamai prie Nemenčinės Gedimino ir Konstantino Parčevskio gimnazijų, kur mokomasi lietuvių ir lenkų kalbomis, nors buvo primintas ženklus aplinkinių apylinkių gyventojų prašymas to nedaryti.
 
Suprantama, kad, kaip buvo paaiškinta, reikia pagrindiniu reorganizacijos motyvu laikyti mokyklos bendruomenės, ypač mokinių tėvų pasirinkimą, bet jei tai taikoma Airėnų, kodėl nepaisoma Veriškių mokyklos atveju.
 
Manau, kad ateityje rengiant analogiškus mokyklų bendruomenių susirinkimus derėtų į juos kviesti ir tuo suinteresuotus tarybos narius ne vien iš savivaldybės tarybos valdomos daugumos. Tai padėtų išvengti tarpusavio nesusikalbėjimo atvejų.
 
Žinoma taupyti reikia, mokyklas reorganizuoti būtina, bet neturi būti taikomi dvejopi standartai. Tai nedera ir prie pakviesto vyskupo J. Tunaičio palaiminimo. Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje J. Jurkevičius taip pat išsakė pastabas Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektui, kuris buvo priimtas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos partijos tarybos narių balsais.
 
Nuotraukoje: Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys G. Paviržis

Voruta. – 2010, kov. 6, nr. 5 (695), p. 2.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra