Vilniaus rajono savivaldybės taryboje

Autorius: Data: 2011-09-16 , 16:42 Spausdinti

Vilniaus rajono savivaldybės taryboje

Gediminas PAVIRŽIS, Vilnius

2011 m. rugsėjo 16 d. įvyko Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis. Nors darbotvarkėje svarstomų klausimų buvo per pusšimtį, praktiškai dėl daugelio nebuvo diskusijų ir pateikti sprendimų projektai buvo priimti be pakitimų.

Daugiau buvo kalbama dėl priešmokyklinio organizavimo modelio Veriškių pradinėje mokykloje. Šios mokyklos bendruomenę jaudino savivaldybės tarybos posėdžiui pateiktas sprendimo projektas, kuriuo nebuvo numatyta gyvuoti priešmokyklinio ugdymo grupei, kurią lankytų ir būtų visą dieną mokykloje 3–6 metų vaikai. Tėvai nerimavo tai, kad nesant tokios grupės nebus, kur palikti vaikus, arba teks toli juos vežioti į galimai pasiūlytą darželį.

Tiesa, komitetų posėdžiuose rajono politikai buvo informuoti, kad pateiktame projekte yra įsivėlusi klaida ir bus numatytas modelis, kuriuo bus leista gyvuoti tokiai „darželinukų“ grupei. Tačiau prieš posėdį organizuotas tėvų piketas, laikraščio „15 min.“ straipsnis, ilgai besitęsiantis savivaldybės administracijos bylinėjimasis su šios mokyklos vadovybe, rodo, kad mokyklos bendruomenė netiki savivaldybės pareigūnų gražiais žodžiais. Posėdyje buvo patvirtinta, kad Veriškių pradinė mokykla ugdys ir 3–6 metų vaikus, tad tėvai gali būti ramūs.

Regis viskas tvarkoje. Tačiau neramina kitkas. Jauni tėvai, atėję į posėdį norėjo išsakyti savo prašymus, siūlymus, motyvus. Deja, merė, nors laiko buvo apsčiai, neleido pasisakyti jiems, tvirtindama, kad klausimas išspręstas. Nepadėjo atskirų tarybos narių apeliavimas į savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, kuriame galimybė pasisakyti atėjusiems yra numatyta.

Baimintis merei dėl tėvų pasisakymo nebuvo ko dar ir dėl to, kad viena iš tėvų galiausiai pasakė norinti tik padėkoti, tačiau tai nepadėjo. Merė nebuvo patenkinta TV 3 dėmesiu šiai temai, įžvelgė kažkieno politikavimą, naudojantis situacija ir tėvais. Keista, kai šiuo atveju, keli tėvai atėję savo iniciatyva, su nedideliu plakatėliu, įvardinami kaip kažkieno suvedžioti. Prisiminęs neseniai „tėvų organizuotą“ mitingą prie Prezidentūros, dar kartą įsitikini liaudies išminties tikslumu: „Kas kuo kvepia, tas tuo ir tepa.“

Galima būtų apskritai dėl to nekalbėti, tačiau negali nepasidžiaugti demokratijos daigais ir jaunų žmonių užsispyrimu. Mažos mokyklos bendruomenė atsilaiko teismuose prieš didžiulės savivaldybės pajėgas. Tai geras pavyzdys tiems, kuriems ne vis tiek, kas darosi rajone ir tiems politikams, kuriems Pietryčių Lietuvos reikalai mažai terūpi.

Nuotraukoije: G. Paviržis

Voruta. – 2011, spal. 8, nr. 19 (733), p. 7.

Nuomonės, diskusijos, komentarai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra