Vilniaus paveikslų galerijoje – „Santaros“ žurnalo kultūros popietė „Po M. K. Čiurlionio ženklu“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Santaros“ žurnalas, Lietuvos dailės muziejus, UAB „Petro ofsetas“ ir VšĮ „Socialiniai partneriai“ kviečia 2010 m. gruodžio 5 d., sekmadienį, 16 val. į Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) rengiamą kultūros popietę „PO M. K. Čiurlionio ženklu“.
 
Renginyje gros Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gentainiai – Eglė ir Aidas Strimaičiai, Sonata ir Rokas Zubovai, dailininko laiškus skaitys aktorius Petras Venclovas, filosofinėmis ir eseistinėmis impresijomis apie kultūros misiją pasidalins filosofai, eseistai.
 
Kultūros žurnalas „Santara“, 2009 metais atšventęs dvidešimtmetį, pasirinko savo credo seną išmintį „Tenutolsta visoks riksmas ir pyktis“. Žurnalas nesmaguriauja kriminalais ir politinėmis rietenomis, neskatina sąmoningo visuomenės supriešinimo. Jo puslapiuose dėmesys skiriamas tam, kas kelia dvasią, palaiko tikėjimą šviesiomis žmogaus idėjomis ir darbais, rašoma apie lietuviškąją diasporą, jos intelektualinį palikimą, asmenybių šviesą.
 
Pirmaisiais leidybos metais žurnale plačiai buvo pristatoma Lietuvos kultūra išblaškyta po visą pasaulį. Drauge pradėta leisti „Santaros“ knygų biblioteka“. Per du dešimtmečius santariečiai parengė ir išleido beveik porą šimtų kultūros, diplomatijos, eseistikos knygų. Be leidybinio darbo „Santara“ organizavo „Metų knygos“ konkursus. Pastaraisiais metais žurnalas drauge su Lietuvos dailės muziejumi rengia Pasaulio kultūros dienos paminėjimus, kuriuose dalyvauja žurnalo autoriai, muzikai, filosofai, literatai.
 
Kultūros pavakarėje „Po M. K. Čiurlionio ženklu“ svečiams bus pristatytas naujas kultūros žurnalo „Santara“ numeris. Šį kartą drauge su nauja žiemos „Santara“ žurnalo skaitytojai turės progos susipažinti ir su „Santaros“ rusų kalba pirmuoju numeriu. Jame pridėtas ir CD su pianisto R. Zubovo įgrotais M. K. Čiurlionio fortepijoniniais preliudais. Renginyje gros Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gentainiai, bus skaitomi dailininko laiškai, filosofinėmis ir eseistinėmis impresijomis apie kultūros misiją dalinsis filosofai, eseistai, kuriuos savo puslapiuose pristatė žurnalas.
 
Informaciją teikia „Santaros“ žurnalo sumanytojas ir leidėjas Romualdas Norkus (mob. tel. 8 620 35 404).
 
Renginys pristatomas ir Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.
 
LDM Ryšių su visuomene centras
 
Lietuvos dailės muziejus, Vilnius
tel. (8 ~ 5) 262 80 30, Bokšto g. 5
faks. (8 ~ 5) 212 60 06, el. p. muziejus@ldm.lt
 
SXC nuotr.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra