Vilniaus miesto Sąjūdžio tarybos kreipimasis dėl alkoholio reklamos uždraudimo

Autorius: Data: 2011-12-02 , 16:07 Spausdinti

Jo Eminencijai Lietuvos Vyskupų konferencijos pirmininkui Arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

LR Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei

LR Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui

LR Seimo nariams

LIETUVOS ŽMONĖMS

Žiniasklaidai

Vilniaus miesto Sąjūdžio tarybos

K R E I P I M A S I S

Drauskime alkoholio reklamą

Vilnius 2011 12 01

Daugybė žmonių ir įvairių organizacijų valstybės vadovams ir politikams ne vieną kartą aiškino apie skaudžias alkoholizmo pasekmes. Lietuvoje nevykdoma 1998 07 02 LR Seimo nutarimu Nr. VIII – 833 patvirtinta „Lietuvos sveikatos programa“, kurioje buvo numatyta iki 2010 m. 25 procentais sumažinti alkoholio vartojimą, o faktiškai vartojimas padidėjo 25 procentais.

Gelbėti Lietuvą ėmėsi pereitos kadencijos LR Seimas 2008 04 18 d. priėmęs Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios turi įsigalioti nuo 2012 01 01. Šis įstatymas draudžia alkoholio reklamą

2011m. pradžioje alkoholio industrijos atstovai, verslininkai ir politikai pradėjo 2008 04 18 dienos įstatymo naikinimo procedūras.

Išaiškėjo, kad siekdami NAUDOS alkoholinių gėrimų gamintojai, prekeiviai, žiniasklaidos atstovai ir 74 Seimo nariai ryžosi panaikinti 2008 04 18 d. priimtą alkoholio reklamos draudimą.

Daugeliui žinoma, kad alkoholio padarinių likvidavimo išlaidos yra 5 kartus didesnės už pajamas gaunamas iš alkoholio. Alkoholio reklama duoda alkoholio industrijos atstovams milžiniškus pelnus.

Daugiau kaip pusę metų alkoholio industrijos atstovai kartu su kai kuriais parlamentarais siekia neleisti įsigalioti alkoholio reklamos draudimui nuo 2012 01 01. Nuo 2008 metų nebuvo pastebėta nepatenkintų alkoholio vartotojų. Tačiau alkobiznio vadovai, bijodami prarasti milžiniškus pelnus, tariasi su politikais, kad neprarastų įtakos sferų.

Seimas 2011 11 03 nutarė alkoholio kontrolės įstatymo pataisas svarstyti 2011 12 20. Seimo vadovybė priėmė skubų sprendimą alkoholio kontrolės įstatymo pataisas svarstyti 2011 12 06 nuo 15 val. 30 min. Tokį skubėjimą reikėtų suprasti kaip Seimo siekį nevykdyti 2008 04 18 dienos įstatymo, kuriuo nuo 2012 01 01 įteisinamas alkoholio reklamos draudimas. Dabar Seimas svarstys alkoholio reklamos draudimo nukėlimą nuo 2016 01 01. Tai rodo, kad artimiausiu laiku dabartiniai Seimo nariai ir naujos kadencijos Seimo nariai sieks VISIŠKAI PANAIKINTI ALKOHOLIO REKLAMOS DRAUDIMĄ.

Ar atsiras parlamentarų galinčių apginti Lietuvą nuo agresyvių alkoholizmo industrijos šeimininkų, šalininkų parankinių ir politikų, siekiančių didinti alkoholio plėtrą Lietuvoje ?

Ar artėjant Kalėdoms atgims Seimo nariai, ar jie vykdys Dievo įsakymą „Nežudyk“, ar jie taps Vyskupo Motiejaus Valančiaus Blaivybės Sąjūdžio idėjų skleidėjais ir tautos blaivintojais, ar vykdys 2011 11 08 dienos Arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus prašymą mažinti alkoholio naudojimą?

Prašome Seimo narių nenaikinti 2008 04 18 priimto alkoholio reklamos draudimo įstatymo.

Prašome parlamentarų vykdyti LR Seimo nutarimą Nr. VIII – 833 1998 07 02 patvirtintą „Lietuvos sveikatos programą“.

Būtų malonu 2011 12 06 susitikti Seime su blaivybę propaguojančiais žmonėmis ir padėti Seimo nariams apsispręsti dėl balsavimo – dėl Lietuvos ir ypatingai dėl jaunimo ateities.

Būdami Seime atkreipkime dėmesį, kaip balsuoja Seimo nariai, nulipę nuo įvairiausių pirmininkų, ministrų tarnybinių krėslų ir ypatingai stebėkime, kaip balsuoja krikščionys ir sąjūdininkai.

Tarybos pirmininkas L. Kerosierius

Atsakingasis sekretorius A. Budriūnas

Tarybos nariai:

G. Adomaitis, A. Akelaitis, A. Ambrazas, G. Araminaitė, K. Balčiūnas, A. Barysas, S.Boreika, A. Bružas, A. Budriūnas, J. Česnavičius, P. Dirsė, S. Eidukonis, P. Girdzijauskas, P.Gvazdauskas, R. Jakučiūnienė, L. Kerosierius, J. Kuoras, S. Makauskienė, A. Malinionis, A. Markūnienė, H. Martinkėnas, V. Masikonis, K. Milius, J. Parnarauskas, F. Petkus, B. Raila, P. Rutkauskas, G. Ruzgys, R. Simonaitis, A. Skaistys, K. Staniulevičius, L. Šalavijienė, J. Šaulys, L. Tamkevičienė, L. Veličkaitė, K.Vidžiūnas, R. Vilimienė, B. Zaviša, S. Žilinskas

Lietuvos Sąjūdis , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra