Vilniaus meras ragina kuo greičiau spręsti problemą dėl augančios šilumos kainos

Autorius: Data: 2011-09-09 , 08:59 Spausdinti

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pranešė apie dujų kainos šuolį. Dujos šiuo metu yra 37 procentais brangesnės nei buvo prieš metus, o tai šilumos kainą padidins apie 17 proc.

„Šis dujų kainos šuolis – tai dar vienas signalas, kad reikia kuo skubiau imtis ryžtingų veiksmų, kurie padėtų sumažinti šilumos kainą vartotojams. Kaip tik dabar reikėtų imtis esminių pertvarkymų energetikos srityje, kad šilumos kainą vilniečiams galima būtų sumažinti 23 proc. Mes kreipėmės į Vyriausybę, Premjerą, Energetikos ministeriją, Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją su aiškiais siūlymais, kaip šilumos kainą Vilniuje galima sumažinti. Tam, kad jų sprendimai būtų patvirtinti, nereikia keisti jokių įstatymų“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vilniaus savivaldybė prieš kelias savaites pasiūlė sprendimą, kaip sumažinti šilumos kainą vilniečiams. Šis principas galioja ir visai Lietuvai.

Tam, kad būtų sumažinta šilumos kaina, užtektų padidinti elektros supirkimo kvotą Vilniaus termofikacinei elektrinei Nr.3 ir gauti už jos gaminamą elektrą tokią pačią kainą, kokią nustatė Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija AB „Lietuvos elektrinei“ Elektrėnuose.

Bendrovė „Vilniaus energija“ pagal naują kvotą parduotų daugiau elektros energijos, o pajamos būtų panaudotos šilumos kainai sumažinti.

„Racionalus ir ekonomiškai pagrįstas elektros gamybos kvotų paskirstymas Lietuvoje ne tik sumažintų šilumos kainą Vilniuje 23 proc., bet ir duotų daugiau naudos: elektros energijos kaina vartotojams nesikeistų, netgi atsirastų galimybė ją mažinti, taip pat apie 78 mln. kubinių metrų sumažėtų importuojamų dujų“, – pabrėžė A. Zuokas.

Sandra Trinkūnaitė, Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė, Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius, tel. 211 23 19, vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt, http://www.facebook.com/vilnius.lt

Nuotraukoje: A. Zuokas

Vilnius , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra