Vilniaus knygų mugė vėl pasiekė lankomumo rekordą

Autorius: Data: 2011-02-21 , 09:20 Spausdinti

Sekmadienį, 2011 m. sausio 20 d., finišavusi 12-oji Vilniaus knygų mugė sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus – manoma, kad šįmet mugėje apsilankė daugiau negu 62 tūkstančius žmonių. Daugiausiai lankytojų mugėje sulaukta šeštadienį, nors jis šįmet vėl buvo darbo diena.

Keturias dienas Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusi Vilniaus knygų mugė šįmet sulaukė dviejų dešimčių užsienio rašytojų ir daugiau kaip šimto savų literatūros kūrėjų, dalyvavo 220 leidybos kompanijų iš devynių šalių, tradiciškai aktyviausi kaimynai – iš Baltarusijos ir Lenkijos.

Ištikimų knygų mugės bičiulių ir naujų lankytojų šįmet gausiai lankyti kultūriniai renginiai – knygų pristatymai, diskusijos, spektakliai, koncertai, parodos.

Lankytojų dėmesio sulaukė ir šių metų mugės naujovė – Knygos kino salė, kurioje filmus buvo galima žiūrėti su mugės bilietu. Pasak mugės rengėjų, labai pasiteisino ir dar viena naujiena – nemokamas mugės autobusas, pilnutėlis kursavęs kas valandą iš Katedros aikštės. Mugės organizatoriai svarsto galimybę kitąmet lankytojų patogumui išvengiant didžiulių srautų praplėsti mugės plotus ir dalį leidyklų stendų perkelti į centrinį mugės paviljoną.

Mugėje dalyvavę leidėjai džiaugiasi išaugusiais knygų pardavimais. Nors daugelis knygų kainavo 25-40 litų, mugėje buvo įvairių leidyklų išpardavimų prekystaliai, kur buvo galima derėtis dėl knygų kainos, o paskutinėmis mugės valandomis kai kurios net ir naujos knygos buvo parduodamos po 5-15 litų.

Mugėje buvo pristatomos ir tokios knygos, kurių nebuvo įmanoma nusipirkti, pavyzdžiui, Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės naujausią Raštų tomą bus galima nusipirkti knygynuose tik po savaitės.

* * *

Metų knyga

2010-ųjų Metų knygos titulą suaugusiųjų kategorijoje pelnė Marcelijaus Martinaičio biografiniai užrašai „Mes gyvenome“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Autorius atsiminimų knygoje kalba apie savo vaikystę ir paauglystę, bėgusią anų laikų Lietuvos kaime, atskleidžia žmonių pasaulėžiūrą ir mąstyseną, įžvalgiai lygina su smarkiai pasikeitusiu vėlesnių laikų pasauliu.

Vaikų kategorijoje geriausia išrinkta Rimanto Černiausko istorijų knyga „Vaikai ir vaiduokliai“ („Versus aureus“), kurioje pasakojama, kaip smagu būtų eiti į mokyklą, jei vaikų ten kasdien lauktų mažas vaiduokliukas.

Paauglių kategorijoje pripažinta Vytauto Račicko knyga „Baltos durys“ (leidėjas V. Račickas). Romane autorius pasakoja apie paauglius, jų svajones, ieškojimus ir klystkelius. Išties liūdna istorija, kuri gali paliesti kiekvieną mūsų.

Kūrybiškiausia knyga

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas paskelbė kūrybiškiausią metų knygą. Ja tapo Prancūzijoje gyvenančio Valdo Papievio romanas „Eiti“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Gražiausios knygos

Įteikti apdovanojimai XVIII Knygos meno konkurso „Vilnius 2010“ nugalėtojams. Šiemet konkursui savo knygas pateikė 48 leidyklos, spaustuvės ir knygų dailininkai. Pagrindinė Metų premija skirta Tomui Mrazauskui už Rūtos Janonienės knygos „Bernardinų bažnyčia ir konventas Vilniuje“ apipavidalinimą.

Vilniaus dailės akademijos premija – Ernestui Šimkūnui už Kristinos Jokubavičienės „Tarp atėjimo ir išėjimo. Algis Kliševičius“ apipavidalinimą.

Dailininkų sąjungos premija – Broniui Leonavičiui už knygą „Bronius Leonavičius. Knyginė grafika / plakatai / pašto ženklai / piešiniai / kaligrafinės kompozicijos ir objektai“.

J. Ivanauskaitės premija

Įteikta trečioji Jurgos Ivanauskaitės premija. Šiemet jos laureatu tapo poetas Rimvydas Stankevičius už poezijos knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“ (Rašytojų sąjungos leidykla, 2010). Laureatui skirta 3 tūkst. litų premija ir diplomas.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos J. Ivanauskaitės literatūros premija skiriama už lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus. Į premiją gali pretenduoti ne vyresnis negu 45-erių metų autorius, toks amžius pasirinktas primenant, jog J. Ivanauskaitė mirė 45-erių.

Įteikta Bičiulių premija

Penktus metus teikiamą premiją literatūros vertėjai šiemet skyrė literatūrologei dr. Daliai Zabielaitei – už aktyvų dalyvavimą Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos projekte „Metų verstinės knygos rinkimai“ ir už verstinių knygų populiarinimą. Ji gavo skulptoriaus Arvydo Ališankos sukurtą skulptūrėlę ir diplomą.

Simono Švitros (fotodiena.lt) nuotr.

www.alfa.lt

Spauda , , , , , , , , , , ,One Comment


  1. Robertas, Prieš 7 years ago

    Na ir puiku kad žmonės vis labiau domisi knygomis. Gal lietuvių išprusimas didėja?


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra