Vilniaus jungtinio demokratinio judėjimo pranešimas spaudai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 20 d. įvykusiame Vilniaus Jungtinio demokratinio judėjimo narių susirinkime aptarta situacija valstybėje.
 
Susirinkimo dalyviai su nerimu konstatuoja, kad dėl vyriausybės nesugebėjimo valdyti Lietuvos
 
* šalyje dideliais tempais auga skurdas ir bedarbystė;
 
* iš valstybės kasdien priversti emigruoti šimtai mūsų šalies piliečių;
 
* auga ne tik socialinės paramos reikalingų žmonių skaičius, bet ir mažėja įplaukos į Sodrą.
 
* imamos paskolos su nepateisinamai didelėmis palūkanomis, kurių našta guls ant visų Lietuvos piliečių pečių.
 
Ne dėl savo kaltės tapusius bedarbiais ir negalinčius surasti darbo Lietuvos piliečius premjeras su pasityčiojimu įvardija kaip turinčius išlaikytinių mentalitetą.
 
Dabartinė vyriausybė atvirai vykdo valstybinį genocidą. Dėl augančios bedarbystės didėja žemiau skurdo ribos atsidūrusių Lietuvos piliečių skaičius, žlugdomos sveikatos apsaugos ir švietimo, ciniškai prisidengiant reformos skraiste, medicininė pagalba tampa nebepasiekiama, o gabiausias jaunimas išvyksta studijuoti į kitas valstybes ir niekad negrįš į Tėvynę.
 
Prieš metus konservatorių vadovaujama Vyriausybė griebėsi dar vieno valstybės turto išporceliavimo mechanizmo – viešojoje erdvėje paskleidė Viešojo ir privataus sektorių partnerystės viešosios infrastruktūros modernizavimui programą: „Centralizuoto valstybės turto valdymo 2009-2016 metų strategija“. Šiame dokumente akivaizdžiai atsiskleidžia valstybės valdomų įmonių ir turto privatizavimo bei atskirų verslo grupių interesai. Pristatytoje mįslingo pavadinimo „Visuomis Holding Company“ („Visuomis“) be jokios atsakomybės už pasekmes septynių neetatinių darbuotojų valdomai bendrovei siekiama suteikti teisę valdyti 18 milijardų vertės visų mūsų turtą.
 
Paleistas galingas propagandinis aparatas jau skelbia, kad taip bus „pasiektas valstybinių įmonių veiklos skaidrumas ir jų atskyrimas nuo politikos“. Šios Lietuvai pražūtingos aferos įgyvendinimui už 100 000 litų pasamdytas neaiškios reputacijos švedas Dagas Detteris (ar tai neprimena „Mažeikių naftos“ tariamų ekspertų iš Didžiosios Britanijos istorijos?).
 
Vilniaus miesto meras konservatorius Vilius Navickas, palaikomas konservatorių vyriausybės, atvirai proteguoja ryšius su ICOR. Nereaguodamas į daugkartinius visuomenės protestus, siekia sudaryti su šia kompanija ilgalaikę sutartį, pastatyti žmonių sveikatai pavojingą šiukšlių deginimo gamyklą. V. Navicko vadovavimo sostinei pasekmė – dėl tariamai lėšų stokos apleistos, šiukšlinos ir dulkėtos gatvės, sklindantis visame Vilniuje nepakeliamas ir sveikatai pavojingas nuotekų dumblo dvokas. O kita vertus milijonai švaistomi menkavertėms skulptūroms po tiltais, Guggenheimo muziejui, neaiškios paskirties projektams ir vizijoms. Pavyzdžiui, paskutinė V. Navicko „svajonė“ – visuose autobusuose ir troleibusuose įrengti filmavimo kameras, kurių įrengimas ir eksploatacija sostinės mokesčių mokėtojams kainuotų 15 milijonų litų.
 
Vilniaus jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) susirinkimas pažymi, kad nuo organizacijos įsikūrimo dienos JDJ tapo vilniečių priešinimosi neteisėtiems valdžių veiksmams katalizatoriumi. Piketais, mitingais, raštais JDJ privertė V. Navicką atsisakyti nuo siekio pusvelčiui parduoti savivaldybės pastatą, pristabdyti neteisėtos sutarties su ICOR pasirašymą.
 
Vilniaus JDJ susirinkimas pritarė judėjimo veiklai, o kad ši veikla taptų veiksmingesnė, kviečia visus vilniečius aktyviau dalyvauti rengiamose akcijose.
Voruta. – 2010, spal. 2, nr. 19 (709), p. 7.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra