Vilniaus ir Krokuvos savivaldybės tarėsi dėl Č. Milošo atminimo įamžinimo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Dastikas gegužės 8 d. susitiko su Lenkijos  Knygos instituto direktoriumi Gregoru Gaudenu ir kitais Krokuvos miesto atstovais. Susitikimo tikslas – aptarti Česlavo Milošo – rašytojo, poeto, literatūros mokslininko, diplomato atminimo įamžinimą Vilniuje.
Č. Milošo 100 metų jubiliejus bus minimas 2011 metais. Šiai sukakčiai paminėti rengiama programa. G. Gauden yra Lenkijos valstybinės komisijos Č. Milošo metų programos, kurią kuruoja Lenkijos seimas ir Krokuvos savivaldybė, vadovas.
Su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais svečiai tarėsi dėl programos įgyvendinimo Vilniuje, siūlė idėją, kad Vilniaus ir Krokuvos savivaldybės galėtų šią programą kartu su kitomis institucijomis įgyvendinti partnerystės būdu – abu miestai 1991 metais yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį.
„Kadangi Č. Milošas buvo vilnietis, širdimi – lietuvis ir kol kas vienintelis rašytojas iš Lietuvos, gavęs Nobelio premiją, norėtųsi, kad jo šimtmečio programą rengtų kartu abi valstybės – Lietuva ir Lenkija“, – pritarė V. Dastikas.
Vilniaus savivaldybės atstovai pritarė ir lenkų siūlymui – pagerbiant Č. Milošo atminimą, ant pastato, kuriame rašytojas kažkada gyveno, įrengti memorialinę lentą.
Daugiau informacijos: Užsienio ryšių skyriaus Tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio vedėja Audronė Kraštinaitienė, tel. 211 2330.
 
Konstitucijos pr. 3
LT-09601 Vilnius
Tel.: (8 5)  211 2327, 8 698  21 706
El.
p. irena.urbonienė@vilnius.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra