Vilniaus fotografijos galerijoje bus atidaryta P. Karpavičiaus paroda

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 6 d., trečiadienį, 17 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) atidaryta paroda „Maestro Povilas Karpavičius (1909–1986)“, skirta fotografo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
 
Ekspozicijoje buvo pristatyta dalis Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugomos P. Karpavičiaus, XX a. išgarsėjusio kaip fotografijos technikų specialisto, vieno iš pirmųjų spalvotosios fotografijos meistrų Lietuvoje, lietuviškų fotografijos vadovėlių autoriaus ir pedagogo, fotografijų.
 
Atidaryme dalyvavo ir parodą pristatė „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Kondrotaitė bei fotografijos ir kino kritikas Skirmantas Valiulis.
 
Ekspozicija veiks iki š. m. spalio 23 d.
 
Parodos lankytojams buvo pristatyta fotografijos technikų specialisto, išradėjo ir fotomeno propaguotojo, vieno iš spalvotosios fotografijos pradininkų Lietuvoje, lietuviškų fotografijos vadovėlių autoriaus ir pedagogo P. Karpavičiaus kūryba, pradedant pirmaisiais tarpukario darbais „Pelkėje pūkas“, „Vėjas“, kurie pelnė apdovanojimus įvairiuose fotokonkursuose.
 
Eksponuojama ryškiausia eksperimentinių fotografikos darbų kolekcija, sudaranti didžiausią Šiaulių fotografijos muziejuje saugomo fotografo palikimo dalį, – fotografijos, sukurtos izohelijos, izopolichromijos, „S“ efekto, heteroreljefo, pseudosoliarizacijos, vizualinės fikcijos, Perzono metodu ir kitomis technikomis, išsamiai su pavyzdžiais aprašytomis fotografo knygose – pirmajame lietuviškame pokario fotografijos vadovėlyje „Spalvotosios fotografijos praktika“ ir „Fotografijos vadovas“. Parodoje yra ir P. Karpavičiaus dokumentų bei spaudinių iš jo archyvo, išsamiai atspindinčių įvairiapusę kūrybinę, darbinę ir visuomeninę autoriaus veiklą.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: P. Karpavičiaus „Žvilgsnis“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra