Vilniaus evangelikai liuteronai mini bažnyčios 450 metų sukaktį

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Penktadienį sostinėje prasidės tradicinė evangelikų bažnyčių giesmių šventė„Mes garbiname Dievą šventoje Trejybėje“, skirta Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios 450 metų jubiliejui.

1555 metais sostinės Vokiečių gatvėje įkurtoje šventovėje skambės vargonų muzika [19.00 val.], šeštadienį Vilniaus mokytojų namų kiemelyje [15.00 val.] dainuos chorai, gros orkestrai.
Evangelikų liuteronų parapija Vilniuje veikė jau 1552-aisias. Ji turėjo savo antspaudą su Dievo Avinėliu ir lotynišku užrašu "Branginkite tiesą ir taiką", o nuo 1555 – bažnyčią Vokiečių gatvėje.
Eidami aukštas pareigas ir turėdami įtakingų rėmėjų, liuteronai daug prisidėjo prie miesto ugdymo – prie bažnyčios įkūrė mokyklą, biblioteką, ligoninę, vaistinę, vaikų darželį, senelių ir našlaičių namus. Už nedidelį mokestį į juos buvo priimami ir kitų konfesijų tikintieji.
Liuteronų bažnyčia daug kartų degė. Dabartinės bažnyčios kertinis akmuo buvo padėtas 1739 rugpjžčio 3 dieną.
Iki 1940 metų parapijoje tarnavo 67 kunigai. Sovietų valdžiai nacionalizavus evangelikams liuteronams priklausančius pastatus bažnyčia buvo perduota gamybinėms restauracinėms dirbtuvėms. Iki pusės užmūrijus altorius, antrajame bažnyčios aukšte įrengta krepšinio salė.
Parapija atsikūrė tik 1988 metais. Pirmosios pamaldos atnaujintoje bažnyčioje įvyko praėjus lygiai septyneriems metams – 1995-ųjų lapkričio 19 dieną. Šiuo metu Vilniaus evangelikų liuteronų parapijai priklauso apie 600 narių.

 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra