Vilniaus centre suniokotą prakartėlę kurija nusprendė išardyti

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus arkivyskupijos kurija antradienį, 2009 m. gruodžio 29 dieną, pranešė, kad išardoma sostinės Katedros aikštėje įrengta kalėdinė prakartėlė, nes ją suniokojo vandalai.
 
Per Kūčias pašventinta prakartėlė Katedros aikštėje turėjo būti iki Trijų Karalių. Tačiau, pasak kurijos, šiemet Vilniaus valdžia taupydama lėšas atsisakė skirti apsaugą, todėl jau per kelias pirmąsias dienas prakartėlė nukentėjo nuo chuliganų.
 
„Nepasiteisino pažadai, kad tvarkai užtikrinti pakaks vaizdo kamerų – paaiškėjo, kad pačiame Vilniaus centre, po Vidaus reikalų ministerijos langais vandalų siautėjimas nėra užkardomas: buvo aplaužytos figūros, ištepti ir suplėšyti drabužiai bei gyvulėliai. Kadangi prakartėlė yra ne vien pasižmonėjimo, bet ir maldos vieta, todėl apgailėtina jos būklė įžeidžia tikinčiųjų jausmus, o Arkikatedros parapija ir arkivyskupijos kurija neturi galimybių paskirti ar pasamdyti deramai pasirengusių apsaugos funkcijoms žmonių, teko priimti nelengvą sprendimą prakartėlę išardyti“, – rašoma kurijos pranešime.
 
Tačiau į policiją kurija nesikreipė. Tai www.delfi.lt patvirtino Vilniaus 3 policijos komisariato, kurio teritorijoje yra Katedra, viršininkas Donatas Malaškevičius. Jis apgailestavo, kad niekas neparašė pareiškimo ir todėl iki šiol nepradėtas tyrimas.
 
J. Markevičiaus nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: Katedros aikštėje padarytą kalėdinę prakartėlę nuniokojo vandalai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra