Vilniaus arkivyskupas padovanojo šv. Kazimiero relikviją Radomo bažnyčiai

Autorius: Data: 2013-10-09 , 10:36 Spausdinti

Praėjusios savaitės ketvirtadienį, 2013 m. spalio 3 d., sukako 555 metai nuo šv. Kazimiero gimimo. Šventasis Karalaitis, Lietuvos globėjas, gimė Krokuvoje, Vavelio pilyje 1458 m. spalio 3 d.

Ši sukaktis ketvirtadienį labai iškilmingai buvo pažymėta pietrytinės Lenkijos Radomo mieste, kuriame šv. Kazimieras gyveno beveik dvejus metus – 1481-1482 m.

Šia proga Radomą aplankė Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas ir šv. Jono Krikštytojo bažnyčiai, kurioje prieš penkis su puse šimtmečio melsdavosi šventasis karalaitis, padovanojo jo relikviją. Spalio 3-sosios popietę prie Radomo rotušės vyko relikvijos perdavimo iškilmė. Paskui procesija su relikvija miesto gatvėmis atėjo į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią ir joje Vilniaus ir Radomo vyskupai koncelebravo Mišias.

Lankydamasis Radomo vyskupijoje, arkivyskupas G. Grušas taip pat aplankė Skarzysko Kamienna Marijos šventovę. Ar esame Vilniuje, ar Radome, ar bet kur kitur pasaulyje, Dievo Motina mumis rūpinasi ir kviečia, kad kartu su ja budėtume maldoje, – sakė arkivyskupas. – Atsiliepkime į Marijos kvietimą, budėkime prie jos kojų, melskime Dievo gailestingumo mums ir visam pasauliui.

Vatikano radijas / KAI

tripadvisor.com nuotr.

Nuotraukoje: Radomo šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Vilniaus arkivyskupija , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra