Vilniaus apskrities švietimo taryboje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Eilinis Vilniaus apskrities švietimo tarybos išvažiuojamasis posėdis įvyko Vilniaus P. Skorinos vidurinėje mokykloje. Jame buvo apsvarstyta tautinių mažumų mokyklų mokinių integracijos į Lietuvos visuomeninį, kultūrinį gyvenimą geroji patirtis.
 
Mokyklos vadovės Galina Syvolova, Aldona Kodytė, Diana Stachnovič ir bibliotekos vedėja Alma Medzevičienė supažindino tarybos narius su ugdymo proceso organizavimo ypatumais, neformaliojo vaikų švietimo organizavimu, valstybinės lietuvių ir gimtosios baltarusių kalbos mokymo problemomis. Jos pasidžiaugė, kad Vilniuje yra tokia mokykla, kurioje baltarusių tautybės vaikai gali mokytis savo gimtąja kalba, tuo pačiu suprasdami, kad gyvena Lietuvoje, yra šios valstybės piliečiai, turintys ne tik teises, bet ir pareigas.
 
Mokykloje organizuojama daug įvairių renginių, skatinančių integracijos procesus. Vienas iš jų yra rašinių „Mano Lietuva“ konkursai, skirti Kovo 11-ąjai paminėti, įvairios parodos, projektai, išvykos į įvairias šalies vietas. Posėdyje dalyvavę mokiniai skaitė ištraukas iš savo rašinių, dainavo ir šoko lietuvių bei baltarusių liaudies dainas ir šokius. Tarybos nariai akivaizdžiai stebėjo ne tik teorinę, bet ir praktinę mokyklos veiklą, bendravo su mokiais.
 
Apibendrindami šios mokyklos veiklos patirtį kalbėjo tarybos nariai: Miša Jakobas, Jevdokija Vasiljeva, Gintaras Karosas, Kazimieras Garšva, Daiva Lasinskienė, Vanda Nivinskienė, Ramutė Zungailienė, Alfonsas Kairys ir kt.
 
Vilniaus Šolom Aleichemo vidurinės mokyklos direktorius Miša Jakobas, gerai vertindamas šios mokyklos integracijos procesus, pasidžiaugė, kad jo vadovaujamoje mokykloje taip pat yra ko pasimokyti. Kaip tam tikrą laimėjimą direktorius pažymėjo ir tai, kad mokyklą jau baigė 120 abiturientų. Visi jie yra pasilikę Lietuvoje, toliau mokosi mūsų aukštosiose mokyklose, po to sėkmingai įsidarbina, nors visi jie be išimties turi galimybę išvažiuoti į Izraelį ne tik studijuoti, bet ir dirbti.
 
Jie visi jaučiasi pilnaverčiais Lietuvos piliečiais, nes jiems neegzistuoja nei kalbos barjeras, nei koks nors kitoks požiūris į Lietuvą. Ir viso to jie išmoksta mokykloje. Direktorius išsakė ir savo susirūpinimą dėl mokyklos patalpų, dėl mokyklos ateities po 2012 metų.
 
Kadangi Vilniaus apskrityje tautinių mažumų mokyklų yra bene daugiausiai Lietuvoje, sėkminga integracija tokia, kokia vyksta P. Skorinos, Šolom Aleihemo, Sofijos Kovalevskajos vidurinėse mokyklose galima pasidžiaugti ne visur. Tarybos nariai gerai vertino Švietimo ir mokslo ministerijos vykdytą dvikalbio ugdymo programą ir mano, kad Lietuva drąsiau turėtų apsibrėžti tautinių mažumų mokyklos modelį.
 
Vilniaus apskrities švietimo taryba pasiruošusi ministerijai teikti savo siūlymus.
 
Taryba priėmė sprendimą dėl tautinių mažumų mokyklų mokinių integracijos į Lietuvos visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą gerosios patirties sklaidos.

Voruta. – 2010, geg. 8, nr. 9 (699), p. 15.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra