Vilniaus aklieji Valdovų rūmus lietė pirštais

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Sausio 30-osios popietę Vilniuje, Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitykloje, buvo surengtas Valdovų rūmų atstatymo projekto pristatymas. Susirinkusius pasveikinęs Saulius Plepys, Lietuvos aklųjų bibliotekos aklųjų istorijos muziejaus vedėjas, pasidalino savo būsimojo  straipsnio mintimis. ,,Kaip neregiui perteikti talentingo dailininko paveikslo grožį, kaip jam sudaryti vaizdą apie architektūros statinius, kaip negirdinčiam nupasakoti genialų kompozitorių muzikos skambesį?”. S. Plepys teigė, kad neįgaliajam menas gali būti prieinamas ir džiaugdamasis dėkojo Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkui Edmundui Kulikauskui, kuris savaitę prieš susitikimą atvežė du Valdovų rūmų maketus.
Per pristatymą susirinkusiems akliesiems ir jų bičiuliams E. Kulikauskas apžvelgė Valdovų rūmų istoriją, supažindino su vykdomu atstatymu, rūmų paskirtimi bei Valdovų rūmų paramos fondo steigėjais ir fondo veikla. Akluosius domino rūmų atstatymo pagrindimas, t.y. šaltiniai ir priešininkų argumentai. Buvo siūlyta, Aukštutinę pilį atstatyti iki 2023 metų, kuomet Vilnius švęs 700 metų įkūrimo jubiliejų. Po pristatymo klausytojai vienas po kito pirštais lietė keramikinį rūmų maketą, entuziastingai atrasdami ir jausdami fasado, bokštelių, langų bei vartų formas.
Valdovų rūmų paramos fondas dėkoja už šiltą priėmimą Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorei Jadvygai Kuolienei ir Sauliui Plepiui bei tikisi tolesnio bendradarbiavimo. E. Kulikauskas įteikdamas spausdintą informaciją ir aukotojų blankus teigė, kad Fondo pareiga yra supažindinti visuomenę su Valdovų rūmų atstatymu ir sudaryti galimybes visiems prisidėti prie šio istorinio atstatymo. S. Plepys užtikrino, kad blankai nebus tušti ir jis pats iš anksto skiria savo straipsnio honorarą Valdovų rūmų atstatymui. Fondui taip pat padovanojo tris knygas apie aklųjų gyvenimo sunkumus ir laimėjimus.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra