Vilmanto Marcinkevičiaus ketvirtoji teminė personalinė paroda Danijoje: „Passion“

Autorius: Data: 2011-10-12 , 14:54 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2011 m. spalio 13 d. 17 val. Viborge, Danijos šiuolaikinio meno galerijoje „Galleri NB“, atidaroma žinomo lietuvių menininko, tapytojo Vilmanto Marcinkevičiaus personalinė paroda „Passion“ („Aistra“). Tai ketvirtoji paroda iš teminės serijos, atskleidžiančios visapusį šio lietuvių kūrėjo paveikslą. Parodoje bus pristatyti naujausi, dar niekur neeksponuoti dailininko tapybos darbai, sukurti 2011 metais.

Jau daugelį metų su dailininku Vilmantu Marcinkevičiumi bendradarbiaujanti danų galerija „Galleri NB“ nuolatos rengia parodas, kuriose pristato šio įžvalgaus menininko, pastebinčio ir suprantančio slapčiausias jį supančių žmonių mintis, svajones, džiaugsmus ir rūpesčius, kūrinius. Ši ilgametė pažintis su dailininku padėjo pamatus daugybei Viborgo galerijos „Galleri NB“ surengtų parodų ne tik Danijoje, bet ir kitose užsienio šalyse.

2008 m. surengta Vilmanto personaline paroda „Identitetas“ („Identity“) galerija pradėjo Vilmanto kūrybos teminių parodų ciklą. Kiekviena nauja paroda šiame cikle turės vis kitą temą ir visos kartu jos atskleis daugialypį Vilmanto meninį pasaulį. Kiekviena tema nagrinėjama ir naujai išleistoje knygoje, pateikiančioje žymių Skandinavijos meno kritikų įžvalgas. Antroji personalinė lietuvių menininko teminio ciklo paroda „Draugai“ („Friends“) surengta Danijoje 2009 m. Vilmanto tarptautinį pripažinimą pratęsė praėjusiais metais surengta teminė paroda „Žvilgsnis“ („Glance“) ir tuo pačiu pavadinimu išleista gausiai iliustruota knyga, kurioje apžvelgiama menininko kūryba.

Passion – tai ketvirtoji ciklo teminė paroda, suteikianti galimybę žiūrovui susipažinti su dar viena šiam menininkui svarbia tema. Tai neabejotinai stipriausia emocine prasme iš iki šiol rengtųjų šia tema parodų. Šiuose Vilmanto darbuose ir spalvos, ir formos alsuoja aistringumu ir kartu sukuria labai šiuolaikišką tikrovę. Jo kūriniai spinduliuoja gyvybinę energiją ir yra unikalūs menine prasme. Pažįstantieji V. Marcinkevičiaus kūrybą pritars, jog aistra šiam kūrėjui yra svarbiausias impulsas, iš kurio gimsta jo paveikslai. Pastaroji paroda, – kaip ir ankstesnės, – tai spalvų ir dinamikos įkūnijimas geisminguose siužetuose, perteikiančiuose paprastas gyvenimo tiesas.

Aistra mano kūryboje buvo visuomet“, – sako menininkas, paklaustas, ką jam reiškia aistra. „Tačiau dabar šis žodis tapo visos parodos pavadinimu. Aistra reiškia žymiai plačiau, negu tik jausmas tarp vyro ir moters ar tarp ko kito; gali būti aistra darbui, meilei, kovai, žaidimams… Ši paroda – tai ieškojimas, kokios iš aistros apraiškų yra pačios svarbiausios ir kokios – pačios ieško manęs.“ (http://www.youtube.com/watch?v=ppBrn3BDXO0).

V. Marcinkevičius – vienas iš žymiausių šiandienos tapytojų, kurio kūryba mėgstama ir vertinama tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, o labiausiai – Danijoje, kur daugybę jo sukurtų darbų yra įsigijęs ne vienas meno kolekcininkas.

Vilmantas Marcinkevičius (g. 1969), baigęs Vilniaus dailės akademiją, dirbo ir kūrė Vilniuje, aktyviai rengė parodas bei organizavo tarptautinius meno projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, yra surengęs nemažai savo personalinių parodų JAV, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje. 2009 metais jis tapo nugalėtoju pasaulinio masto „Showdown konkurse, kuris vyko „Saatchi Gallery Londone. Šiam menininkui jau beveik 15 metų atstovauja žinoma danų galerija „Galleri NB“, kasmet organizuojanti jo temines personalines parodas. Kiekvieną jų lydi specialiai išleidžiama knyga.

Vilmantas yra ir garsių oficialių bei privačių asmenų portretų autorius. Daugybę Vilmanto Marcinkevičiaus darbų yra įsigijęs ne vienas meno kolekcionierius, o kai kurių danų kolekcionierių rinkiniuose galima aptikti daugiau nei po šimtą lietuvių menininko kūrinių. Lietuvių menininko populiarumas Danijoje sparčiai auga. Tai patvirtina ir faktas, jog Herningo mieste (Danija) nuo š. m. gegužės mėnesio veikia pastovi Vilmanto Marcinkevičiaus darbų kolekcija „Vilmantas Collection“ (http://www.vilmantas.dk/).

Daugiau paveikslų rasite čia: http://viborg.gallerinb.com/Kunstnere/tabid/124/kunstner/487/KunstnerNavn/Vilmantas/vis/kunstvaerker/language/en-US/Default.aspx

Paroda „Passion“ veiks iki lapkričio 26 d.

Liana Ruokytė-Jonsson, LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje

Parodos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra