Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro skvere Šv. Luko skulptūra laimina visus medikus

Autorius: Data: 2018-07-20 , 09:32 Spausdinti

Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro skvere Šv. Luko skulptūra laimina visus medikus

Skulptūros „Šv. Lukas evangelistas – gydytojų globėjas“ (autorius – prof. G. Česiūnas) atidengimo šventė prie Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro. Vilkija, 2015 m. vasaris. Juozo Jaro nuotr.   

Danguolė LABUTIENĖ, Vilkija, www.voruta.lt

Daugelio metų veiklos tradicijas tęsiantis Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centras – kažkada čia veikė ligoninė ir chirurgijos, vidaus ligų, vaikų ligų skyriai – yra viena reikalingiausių įstaigų šio krašto bei Kauno rajono žmonėms.

Apie medikų darbo atsakomybę ir pasišventimą liudija profesionalus kūrinys

Žinomos ir vertinamos Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro administracijos (direktorė – gyd. Dainora Kudzinskienė), visų medikų ir darbuotojų pastangos rūpinantis gyventojų sveikata.

Vis labiau pastebimi ir darbai puoselėjant aplinką. Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro prieigose esantis ir skoningai tvarkomas nedidelis parkas neseniai pradėtas vadinti Šv. Luko skveru. Mat 2015 metais čia atidengta skulptūra „Šv. Lukas evangelistas – gydytojų globėjas“ (autorius – prof. Gintaris Česiūnas). Šv. Lukas, kaip liudija istoriniai šaltiniai, buvo gydytojas.

„Šv. Lukas evangelistas – gydytojų globėjas“ yra padėkos ženklas ne tik gydytojams, bet ir visiems medikams už atsakingą jų darbą.

Augustinavičių „giminės medyje“ – septyni medikai. Iš kairės: gydytoja Asta Vaivadienė, gydytojas Adolfas Augustinavičius, Dovydas Paulauskas, gydytoja Justina Paulauskienė, gydytoja Dainora Kudzinskienė, gydytoja Birutė Kudzinskaitė, kineziterapeutė Paulina Kudzinskaitė, gydytojas Vytautas Augustinavičius. Vilkija, 2015 m. liepa. Juozo Jaro nuotr.  

Skulptūra pastatyta Dangerutės ir Adolfo Augustinavičių iniciatyva ir lėšomis, pritarus kunigui Vytautui Dageliui. „Kai dar aptarinėjome idėją šeimos rate, mano argumentas, kad per gyvenimą nė kiek neišleidau rūkalams, buvo svarbus, – šypsodamasis pasakoja A. Augustinavičius. – Esu gydytojas. Vilkijos sveikatos priežiūros įstaigai, kurios pavadinimas keitėsi, vadovavau 45-erius metus, o iš viso Vilkijoje profesinės veiklos bei vidaus ligų gydytojo keliu einu jau per penkiasdešimt metų. Šiuo metu šeimoje esame septyni medikai: tai ir dukros, sūnus, trys anūkės.“

Gydytojas Adolfas Augustinavičius. Juozo Jaro nuotr.  

Už nuoširdų rūpinimąsi Kauno rajono žmonių sveikata ir profesionalų darbą gyd. A. Augustinavičiui suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas bei Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklas.

A. Augustinavičius: „Gydytojo darbas man visad buvo ir yra svarbiausias“

1968 metais, baigęs studijas, A. Augustinavičius galėjo likti tuometiniame Kauno medicinos institute ir dirbti mokslinį bei pedagoginį darbą. Bet pasirinko gydytojo praktiko kelią: „Atvykau dirbti gydytoju ir netrukus buvau paskirtas Vilkijos ligoninės vyriausiuoju gydytoju. Įstaigą radau apleistą, reikėjo ją prikelti, taip pat ir po gaisro 1980 metais. Darbas buvo nelengvas ir sudėtingas. Visada siekiau padėti žmonėms ir kai jie serga, ir suprasti kitus jų kasdienius lūkesčius, bėdas. Jeigu vėlai grįžęs iš rajono centre vykusio pasitarimo sužinodavau, kad manęs ieškojo žmogus ir jam svarbi mano pagalba, motociklu važiuodavau į namus. Jeigu naktį manęs jau neįsileisdavo, nuvažiuodavau anksti rytą… Gydytojo darbas man buvo svarbiausias. Vilkijos sveikatos priežiūros įstaiga visada buvo pavyzdys kitoms rajono įstaigoms, o atsakomybė ir nuolatinis mūsų profesionalių ir nuoširdžių medikų darbas siekiant kuo geriau padėti pacientams lėmė gerus rezultatus. Medikai ir visi darbuotojai tęsia tradicijas dirbdami gerai ir labai gerai, sąžiningai, atsakingai. Pacientai tai patiria ir vertina. Šiuo metu Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre teikiamos įvairios paslaugos, taip pat palaikomojo gydymo ir slaugos 80 vietų stacionare.“

Kauno medicinos instituto (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) XVII laidos gydytojai, susitikę po 50-ies metų. 2018 m. birželio 30 d. Česlovo Jankausko nuotr.

Šiemet Dangerutės ir Adolfo Augustinavičių organizuotame kurso draugų, studijavusių Kauno medicinos institute 1962–1968 metais, susitikime dalyvavo 95 gydytojai iš visos Lietuvos. Sužinoję apie medikų darbui skirtą skulptūrą, daugelis būtinai žadėjo atvykti į Vilkiją ir pamatyti ją iš arti.

„Svarbus visų kolegų indėlis saugant ir stiprinant Lietuvos žmonių sveikatą, ugdant būsimuosius medikus, vykdant visuomeninės veiklos pareigas ir garbingai einant mediko profesijos keliu, – sako gyd. A. Augustinavičius. – Medicinos mokslas ir praktika sparčiai vystosi, daug naujovių. Mūsų darbas – nuolatinė atsakomybė ir pasišventimas. Siekime, kad gydytojo profesija visad būtų viena garbingiausių ir vertinama.“

 

Sveikata , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra