Vilkaviškio vyskupo generalvikaras monsinjoras A. Poniškaitis paskirtas Vilniaus arkivyskupijos vyskupu augziliaru

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šventasis Tėvas Benediktas XVI penktadienį (2010-02-05) Vilniaus arkivyskupijos vyskupu augziliaru ir tituliniu Sinos vyskupu paskyrė Vilkaviškio vyskupo generalvikarą monsinjorą Arūną Poniškaitį.
 
Artimiausiu metu vyskupas nominatas A. Poniškaitis persikels į Vilnių ir rengsis konsekracijai, susipažins su arkivyskupijos gyvenimu bei institucijomis.
 
Numatoma, kad vyskupo nominato konsekracija vyks Vilniaus Arkikatedroje per Lietuvos Globėjo Šventojo Kazimiero iškilmę.
 
A. Poniškaitis gimė 1966 m. rugpjūčio 1 d. Vilkaviškio vyskupijoje. Baigęs Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją 1992 m. gegužės 31 d. buvo įšventintas kunigu. Popiežiškajame Šv. Grigaliaus universitete Romoje įgijo teologijos licenciato ir teologijos daktaro laipsnį. Nuo 2004-ųjų ėjo Vilkaviškio vyskupo generalvikaro pareigas.
 
2005 m. jam suteiktas Šventojo Tėvo kapeliono – monsinjoro – titulas. Pastarąjį dešimtmetį jis taip pat buvo Vilkaviškio vyskupijos kunigų tarybos nariu ir konsultoriumi, Marijampolės „Tikėjimo ir šviesos“ bendruomenės kapelionu, Vilkaviškio vyskupijos atstovu leidinyje „Bažnyčios žinios“, Ateitininkų federacijos Marijampolės vietovės valdybos dvasios vadu.
 
Vyskupas augziliaras arba (arki)vyskupijos ordinaro pagalbininkas talkina (arki)vyskupui Ganytojo darbe. Vyskupus pagalbininkus įprasta skirti į diecezijas, kuriose platus sielovados ir administracinės veiklos laukas. Nuo 1991 m. Vilniaus arkivyskupijos vyskupo augziliaro pareigas eina vyskupas Juozas Tunaitis, sulaukęs garbingo amžiaus.
 
Pagal Kanonų teisę kiekvienam konsekruojamam dvasininkui turi būti pavesta vyskupija, todėl vyskupai augziliarai skiriami į vadinamuosius titulinius vyskupų sostus. Tai istorinės vyskupijos, kurių išlikęs tik vardas (titulas), nes įkurtos pirmaisiais krikščionybės amžiais jos vėliau nunyko tapusios kitų tikėjimų išpažinėjų teritorija. Daugiausia tokių vyskupijų yra dabartinėje Turkijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.
 
Monsinjoras A. Poniškaitis nominuotas tituliniu Sinos vyskupu. Ši vyskupija buvo dabartiniame Tunise, žemėse, kurios kelis amžius prieš Kristų buvo žinomos kaip Kartagina. Nukariautos Romos imperijos, ankstyvosios krikščionybės laikais jos tapo svarbiu evangelinio tikėjimo židiniu.
 
XXI amzius.lt nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Monsinjoras A. Poniškaitis (dešinėje) nominuotas tituliniu Sinos vyskupu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra