Vilkaviškio vyskupijos kunigų nuolatinio ugdymo susitikimas

Autorius: Data: 2011-03-30, 08:10 Spausdinti

2011 m. kovo 29 dieną Marijampolėje, vyskupijos Pastoraciniame centre, vyko Vilkaviškio vyskupijos neformalaus kunigų nuolatinio ugdymo instituto Aqua kasmėnesinis susitikimas, kurio tema buvo – „Kunigo vaidmuo lytiškumo ugdyme“.

Pagrindinė susitikimo lektorė buvo Kauno evangelizacinio centro bendradarbė Toma Bružaitė, šiuo metu koordinuojanti projektą „Asmuo ir lytiškumas“. Susitikime kalbėta apie lytinį švietimą ir lytinį ugdymą.

Susirinkusiems kunigams lektorė padėjo skirti, kas yra lytinis švietimas, o kas yra lytinis ugdymas ir kokia yra Bažnyčios pozicija. Nemažai kalbėta apie lytinio švietimo kilmę, kuri sietina su 1968 metų seksualine revoliucija, apie lytį ir lytiškumo suvokimą, asmens tapatumo klausimą bei programas, kurios kartais atvirai, o kartais labai užslėptomis formomis bando brukti lytinio švietimo idėjas orientuojantis tik į instinktyvų malonumų patenkinimą.

Bandant labiau atskleisti lytinio ugdymo pusę kalbėta apie galimybes ugdyti jaunus žmones, kaip visavertes asmenybes, seksualumą integruojant į visą asmenybę, kaip natūralią ir svarbią dalį, tačiau jos nesuabsoliutinant, kaip pačios svarbiausios ir vienintelės. Neatsiejamai kalbėta apie lytiškumo pasireiškimą santuokoje, kaip santykio ir gyvybės perdavimo būdą, bei skirta dėmesio skaistumo, širdies tyrumo ir susilaikymo temoms aptarti.

Susitikime bandant atsakyti, kokia yra kunigo vieta lytiškumo ugdyme, patys susirinkę kunigai dalinosi savo patirtimi, bei svarstė galimybes liudyti savo celibatinio gyvenimo laimingumą, padėti kitiems eiti skaistumo keliu, organizuoti specialias programas tiek jaunimui, tiek ir sutuoktiniams. Buvo paliesta esminės, kiekvienam mąstančiam ir atsakingam žmogui svarbios temos. Susitikimas užbaigtas Valandų liturgija – Dienine ir bendrais pietumis, kuriuose taip pat atsivėrė galimybė diskusijai bei dalinimuisi savo patirtimi.

Kun. Rytis Baltrušaitis RealAudioMP3 

http://www.radiovaticana.org/lt

Katalikų kunigai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra