Vilijampolės Ješivos-žydų rabinų seminarijos 130 metų paminėjimas

Autorius: Data: 2012-12-20 , 09:25 Spausdinti

Vilijampolės Ješivos-žydų rabinų seminarijos 130 metų paminėjimas

Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba kartu su asociacija „Kovo 11-osios gatvės bendrija“ 2012 m. gruodžio 19 d. Vilijampolėje organizavo renginį, skirtą Vilijampolės (Slabados) Ješivos-žydų rabinų seminarijos įkūrimo 130-mečiui paminėti.

Pastate (Panerių g. nr. 57), kuriame tarpukaryje buvo planuojama atidaryti Vilijampolės Ješivą (Kneses-Isroel), įvyko vieša diskusija apie buv. rabinų seminariją ir atidaryta kilnojama nuotraukų paroda iš Lietuvos žydų gyvenimo.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas, Kauno Dainavos seniūnas Alvydas Malinauskas, gidas Chaimas Bargmanas, Lietuvos žydų tarpukario istorijos tyrinėtojas Michailas Duškesas, kolekcionierius Valdas Sakalauskas, Kauno sąjūdžio atstovai, Vilijampolės gyventojai.

Renginio metu R. Kaminskas pabrėžė, kad Vilijampolės Ješivos-žydų rabinų seminarijos istorija yra Kauno ir Lietuvos kultūros paveldo istorija, kurią turime prisiminti, įvertinti ir jai atiduoti tinkamą pagarbą. A. Malinauskas, atidarydamas nuotraukų parodą, dalinosi mintimis apie eksponatus, kuriuos rado pas vilijampoliečius. Renginio dalyviai susipažino su leidiniu „Vilijampolės metraštis: faktai, įvykiai ir žmonės“, skirtu Vilijampolės įkūrimo 360-mečiui paminėti.

Vilijampolės Ješiva buvo įkurta 1882 metais ir veikė iki 1941 metų. 1929 m. joje mokėsi virš 300 seminaristų. Vilijampolės Ješiva XIX a. buvo laikoma pasaulio žydų tikybinio mokslo centru.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos informacijos biuras

Dėl papildomos informacijos kreiptis: tel. 8 680 53495, kaunosajudis@gmail.com

Istorija , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra