Viktorina „Pažink saugomas teritorijas“ Žemaitijoje

Autorius: Data: 2013-10-15 , 09:58 Spausdinti

Metų pradžioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM pakvietė saugomų teritorijų mokyklas ir gimnazijas dalyvauti viktorinoje „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“.

Saugomų teritorijų direkcijos dar pavasarį organizavo I-ąjį viktorinos turą, išrinkusios moksleivių komandas, kurios turėtų atstovauti regioninį ar nacionalinį parką II-ajame ture.

2013 m. spalio 10 d. į Žemaitijos nacionalinio parko direkciją Plateliuose susirinko gausus būrys Žemaitijos regiono moksleivių, mokytojų, direkcijų darbuotojų ir „sirgalių“. Viktorinos – „protmūšio“ II-ajame ture susirungė net devynios moksleivių komandos, atstovavusios Dubysos, Kurtuvėnų, Pagramančio, Salantų, Tytuvėnų, Varnių, Ventos regioninių parkus ir Žemaitijos nacionalinio parką.

Vienas už kitą išmanesniu prisistatymu, šokiais, dainomis, atstovaujamų saugomų teritorijų pažinimu vaikai stebino susirinkusiuosius. Kokiame Žemaitijos parke ir koks ežeras kasmet į krantą išmeta gintarą? Koks parkas garsėja siūbuojančiais lieptais? O kokio geologinio periodo atodangos yra Papilėje? Šie ir kiti klausimai skambėjo viktorinos metu.

Įtemptoje kovoje II-ojo turo nugalėtojais tapo Tytuvėnų gimnazijos mokiniai: Aistė, Milda, Tomas ir Grigas. Sveikiname nugalėtojų komandą ir juos atlydėjusią Tytuvėnų regioninio parko direkcijos ekologę Deimą Pranckūnienę.

Tytuvėniškiai vyks į Vilnių ir atstovaus Žemaitijai viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ finaliniame III-ame ture, kur susirungs visų Lietuvos regionų moksleivių komandos.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Mokiniai iš Žemaitijos rungiasi viktorinoje „Pažink saugomas teritorijas“

Parkai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra