Vievyje „Statome Traviatą“

Autorius: Data: 2020-10-30 , 13:17 Spausdinti

Vievyje „Statome Traviatą“

Praktinis užsiėmimas su lektorėmis Violeta Bytautaite (kairėje) ir Silvija Grušniene (trečia iš dešinės)

Audronė Stepankevičiūtė, projekto „Statome „Traviatą“ vadovė, Vievis, www.voruta.lt

1920 m. Lietuvių meno kūrėjų draugija laikinojoje sostinėje Kaune įsteigė Operos vaidyklą – dabartinį Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, šiemet švenčiantį 100-mečio jubiliejų. Pirmoji premjera, parodyta šiame teatre gruodžio 31 d. – Džiuzepės Verdžio „Traviata“. Ne vieną dešimtmetį ši opera kasmet Naujųjų išvakarėse karaliavo mūsų Operos teatro scenoje.

                             Minėdamas garsiosios „Traviatos“ 100-metį Lietuvoje, Vievio kultūros centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamą projektą „Statome „Traviatą“. Kūrybinės veiklos jau įsisiūbavo, kviesdamos projekto dalyvius į chorinio ir ansamblinio dainavimo, sceninių kostiumų, projekcinių dekoracijų kūrimo ir kt. užsiėmimus.

Jaunieji seminaro dalyviai su lektore Silvija Grušniene (kairėje)

                             Penktadienį, spalio 23 d. Vievyje vyko du seminarai – edukaciniai užsiėmimai „Sceninis įvaizdis“ ir „Sceninis kostiumas“, kuriuos vedė Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados dizaino katedros vedėja Silvija Grušnienė ir lektorė Violeta Bytautaitė. Seminarų dalyviai turėjo puikią galimybę prisiliesti prie mažai pažįstamos srities – pažinties su kostiumu įprasminamo įvaizdžio kūrimu, sceninio kostiumo istorija, raida, tradicijomis, sceninio įvaizdžio kūrimo šiuolaikinėmis tendencijomis.

                             Džiaugiamės ir didžiuojamės užsimezgusia kūrybine partneryste su Vilniaus kolegija. Ši partnerystė svarbi ne tik įgyvendinant projektą „Statome „Traviatą“, bet ir plečiant Vievio bendruomenės pažintį su profesionaliuoju menu bei dalijantis gerąja patirtimi.

Kultūra Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra