Vietnamietiškos gyvačių užpiltinės nepradžiugins lietuvaičių

Autorius: Data: 2012-03-21 , 10:39 Spausdinti

2012 m. kovo 19 d. apie 16.00 val. Vilniaus oro uosto muitinės pareigūnai, atlikdami eilinį atvykusių keleivių bagažo tikrinimą, piliečio S. P., atvykusio lėktuvo reisu iš Vietnamo per Kijevą, bagaže surado egzotiškų suvenyrų – gyvačių ir skorpionų užpiltinių.

Keleivis pasirinko žalią kanalą, tačiau buvo nukreiptas papildomai muitinės kontrolei, kadangi muitinės pareigūnai taiko griežtesnį iš egzotiškų šalių atvykusių keleivių bagažo tikrinimą.

Detaliai tikrindami minėto keleivio bagažą rentgenu, muitininkai tarp asmeninių daiktų pamatė keturis butelius su gyvatėmis, baltos spalvos augalų šaknimis ir skorpionais, užpiltus geltonos spalvos skysčiu. Egzotiškų šalių suvenyrai sulaikyti įtarus, kad prekės gabentos pažeidžiant nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES).

Muitinės departamentas primena, kad norintiems iš egzotinių šalių parsivežti suvenyrų, pirmiausiai būtina susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis, kurias galima rasti Lietuvos muitinės interneto svetainėje www.cust.lt. Šios taisyklės reglamentuoja laukinių gyvūnų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką. Šių taisyklių reikalavimai yra privalomi visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, esantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Taisyklėse taip pat išvardyti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai: vienkartinis CITES leidimas gyvūnų importui ir eksportui bei vienkartinis leidimas įvežti gyvūnus į Lietuvos Respubliką arba išvežti iš jos. Keliautojai, ketinantys įsigyti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, dar prieš išvykdami į kelionę tokių leidimų turi kreiptis į Valstybinę aplinkos apsaugos agentūrą.

Alina Grinevičiūtė, Vilniaus teritorinės muitinės l. e. vyr. inspektoriaus ryšiams su visuomene pareigas, (8 5) 2356 246, 8 682 30413, alina.grineviciute@cust.lt

Valstybės siena , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra