Vietinė rinktinė švenčia sukaktį

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos vietinė rinktinė Kaune švenčia 65-ąsias įkūrimo metines.
Ta proga šeštadienį Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už žuvusius ir gyvuosius Vietinės rinktinės karius. Kauno įgulos karininkų ramovėje surengtas minėjimas ir koncertas. Renginyje dalyvavo
1944 m., kai vokiečių kariuomenė rytų fronte patyrė didelių nuostolių ir pradėjo trauktis, Lietuvai atsirado viltis atgauti nepriklausomybę. Reikėjo skubiai atkurti ginkluotąsias pajėgas. Po ilgų prašymų generolas Povilas Plechavičius gavo leidimą kurti Lietuvos vietinę rinktinę kovai su sovietų partizanais.
1944 m. vasario 16-ąją generolas per radiją kreipėsi į Lietuvos jaunimą, ragindamas ginti Tėvynę nuo bolševikų ordų, stoti į Vietinę rinktinę.
Per kautynes daug ,,plechavičiukų“ buvo sužeista, nemažai pateko lenkams į nelaisvę. 1944 m. gegužės 15-21 dienomis, artėjant frontui, okupacinė nacių valdžia su jos apginkluota Armija Krajova Lietuvos vietinę rinktinę panaikino, SS pajėgomis išformavo
Vietinės rinktinės padalinius, o štabą su generolu P. Plechavičiumi suėmė. Paleistas P. Plechavičius pasitraukė į Vokietiją. Dalis Vietinės rinktinės narių papildė kovotojų už nepriklausomybės atkūrimą – Lietuvos partizanų gretas. Daug jų žuvo, buvo ištremta iš Lietuvos.

Diena Media nuotr.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra