Viešosios bibliotekos pernai įsigijo daugiau naujų leidinių

Autorius: Data: 2012-01-27 , 10:01 Spausdinti

2011-aisiais Lietuvos viešosios bibliotekos įsigijo beveik 123,5 tūkst. naujų spaudinių, vaizdo ir garso, elektroninių bei kitų dokumentų.

Tai yra 30 tūkstančių daugiau leidinių negu 2010 metais, suskaičiavo Kultūros ministerija.

Beveik trečdalis viešosiose bibliotekose naujai įsigytų leidinių skirti vaikams.

Daugiausia viešųjų bibliotekų fondus papildė nauji spaudiniai lietuvių kalba (96 proc.). Kitų formatų dokumentai sudaro apie 2 proc. įsigijimų.

Pagal mokslų sritis, akivaizdžiai pirmenybė skiriama kalbotyrai ir grožinei literatūrai. Šie leidiniai sudaro 77,5 proc. visų viešųjų bibliotekų fondo atnaujinimų.

Bibliotekos per metus sukaupė 4,5 proc. visuomenės mokslų bei meno ir fotografijos naujienų, beveik 4 proc. – taikomųjų mokslų leidinių, 3 proc. – filosofijos ir psichologijos leidinių ir apie 2 proc. – geografijos, biografijų ir istorijos dokumentų.

2011 metais viešosios bibliotekos knygas ir kitus leidinius pirko iš daugiau kaip 100 knygų prekybos ir leidybos įmonių. Vidutinė už valstybės lėšas įsigyto leidinio kaina siekia 20,26 Lt.

2011 m. valstybės biudžeto finansavimas vieno gyventojo informaciniam aprūpinimui viešosiose bibliotekose išaugo iki 1 Lt (2010 m. buvo 0,67 Lt). Iš viso pernai viešosioms bibliotekoms naujiems dokumentams ir duomenų bazėms skirta 3 mln. 269 tūkst. 500 litų, t. y. 700 tūkst. Lt daugiau negu 2010 metais.

2011 metais knygoms ir periodikai bibliotekos išleido apie 2,5 mln. litų, gautų iš kitų šaltinių – savivaldybių, kitų rėmėjų. Ataskaitose viešosios bibliotekos pažymėjo, kad beveik pusė savivaldybių skyrė lėšų ne tik periodikos prenumeratai, bet papildomai ir knygoms įsigyti.

Ataskaitos rodo, kad 2011 m. Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Jonavos rajono savivaldybių gyventojai savo viešosiose bibliotekose turėjo didžiausią naujų leidinių pavadinimų asortimentą (daugiau kaip 1 000).

Kultūros ministerija, vykdydama įsipareigojimus didinti kultūros prieinamumą visoje Lietuvoje, 2012 metais suplanavusi skirti beveik dvigubai daugiau lėšų naujiems dokumentams viešosiose bibliotekose ir duomenų bazių prenumeratai.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
© Baltijos fotografijos linija

www.bernardinai.lt

Kultūra , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra