Viešoji komunikacija ir bendruomenių vaidmuo saugant kultūros paveldą

Autorius: Data: 2017-09-23, 11:55 Spausdinti

Viešoji komunikacija ir bendruomenių vaidmuo saugant kultūros paveldą

www.voruta.lt

Spalio 4 d. 13 val. Valstybinė kultūros paveldo komisija, atsižvelgdama į pastaruoju metu paveldosaugos sistemoje vykstančius prieštaringus procesus, sulaukiančius neigiamo visuomenės dėmesio, kartu su Seimo Kultūros komitetu ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, vienijančia miestų ir kaimų vietos bendruomenes, organizuoja forumą „Viešoji komunikacija ir bendruomenių vaidmuo saugant kultūros paveldą“.

Forumas vyks LR Seimo I rūmų Konstitucijos salėje. Negalintys dalyvauti, bet besidomintys renginiu bus kviečiami stebėti forumą tiesiogiai.

Ar Lietuvoje užtikrinama visuomenės teisė į paveldą? Ar bendruomenių dalyvavimas priimant sprendimus yra pakankamas, ar visuomenė tinkamai informuojama apie planuojamus projektus, įtakosiančius jų gyvenamąją aplinką? Ar prisijungimas prie tarptautinio dokumento – Kultūros paveldo vertės pagrindų visuomenei (Faro) konvencijos suteiks vietos bendruomenėms daugiau galimybių saugant kultūros paveldą? Į šiuos ir kitus klausimus bus ieškoma atsakymų diskutuojant su forumo dalyviais.

XX a. pr. Atėnų chartija atkreipė dėmesį, jog patikimiausias garantas norint išsaugoti kultūros paminklus ateičiai yra pačių konkrečios vietovės žmonių pagarba ir prisirišimas prie jų. Daugybė įvairių laikotarpių pastatų, ištisų kvartalų ir senamiesčių, reikšmingų kultūros paveldo objektų tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje išliko todėl, kad buvo reikalingi vietos bendruomenei.XXI a. vis labiau suvokiama, kad į kultūros paveldo apsaugą turi įsitraukti ir visuomenės atstovai, bendruomenės, nes būtent jos tuo paveldu betarpiškai naudojosi ir naudosis, jį saugos ir puoselės.

Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis adresu komisija@vkpk.lt arba tel. (8 5) 266 3284 (kontaktinis asmuo Anželika Vėžienė). Atvykus į renginį būtina turėti asmens tapatybės kortelę.

Valstybinės kultūros paveldo komisijos informacija 

Kultūros paveldas ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra