Viešnagė Lenkijoje

Autorius: Data: 2012-04-02 , 14:45 Spausdinti

Renata ČESNYTĖ, lietuvių kalbos mokytoja

2012 m. kovo 3 dieną, šeštadienį, nuo pat ankstyvo ryto Vilniaus geležinkelio stotyje būriavosi grupelė mokytojų ir mokinių. Jie laukė kelionės į Lenkiją, Legnicos miestą, susitikti su „Comenius“ projekto partneriais kaimyninėje šalyje. Į kelionę vyko šie Eitminiškių vid. mokyklos mokytojai: Svetlana Sčastnaja, Liucija Vareikaitė, Renata Česnytė, Aivaras Brindza ir mokiniai: Saulė Savicka, Daiva Mackevič, Robertas Gedris, Tomas Kvitko.

Pirmąją viešnagės dieną mūsų laukė susitikimas su Legnicos meru. Jis papasakojo apie Legnicos miesto įkūrimą, jo istoriją, žmones, o susitikimo pabaigoje mielai pasidžiaugė gausiu svečių būriu iš projekto partnerių šalių. Pasidžiaugėme ir mes. Negaišdami laiko veltui jau kitą dieną grožėjomis garsiąja Ksiąž pilimi, didžiausia tvirtove Silezijos regione, garsia įspūdingu senoviniu interjeru bei vokiečių bunkeriais, taip pat aplankėme evangelikų-liuteronų Taikos bažnyčias, kurios 2001 metais įtrauktos į „UNESCO“ pasaulinio paveldo sąrašą kaip tipiškos viduramžių medinės architektūros pavyzdžiai. Šios unikalios bažnyčios – tai tikras Švidnicos miesto pasididžiavimas.

Kitą viešnagės dieną praleidome Wroclaw mieste. Turėjome puikią galimybę pasigrožėti unikaliu Vroclavo senamiesčiu, kuris yra 12 salų, jungiančių 100 tiltų, apsupty, aplankėme universitetą. Mokinius labai sužavėjo gidės papasakota istorija apie vieną šio universiteto studentą, kuris labai mėgo lošti ir pralošė viską, netgi savo drabužius. Todėl dabar universiteto kiemelį puošia nuogo ir vienišo vaikino statula, belaukianti savo meilės.

Lietingas kovo 8-osios rytas nesutrukdė mums pietauti lauke ir aplankyti Sovietų Sąjungos kariuomenės kadaise statytus bunkerius, kuriuose, visų nuostabai, žiemoja visos Lenkijos šikšnosparniai. Gidas pasakojo, jog labai neįprastai buvo sukurti šie bunkeriai: buvo sulygintas kalnas, pastatyti bunkeriai ir vėl supiltas kalnas. Tą dieną aplankėme ir Legnickie Pole, kur XIII amžiuje vyko mūšis ir šio mūšio atminimui buvo pastatyta bažnyčia.

Susitikimas su įvairių šalių projekto dalyviais nepraėjo be linksmybių. Legnicos mokykloje vyko koncertas, skirtas svečiams, kuriame šoko ir dainavo mokiniai. Vaikams buvo surengti įvairūs užsiėmimai: sporto varžybos, šokių pamokėlės, pamokos su projekto draugais.

Paskutiniąją dieną įvyko projekto partnerių darbo susitikimas, jame buvo aptarti nuveikti darbai: kalendoriaus išleidimas, anketos apie elgesio taisykles įvairiose šalyse sudarymas, mandagių žodžių, frazių įvairiomis kalbomis žodyno kūrimas. Pasidžiaugėme, kad šiuo žodynu galės naudotis kievienos mokyklos bendruomenė. Susitikime buvo numatyta veikla iki paskutiniojo partnerių susitikimo Latvijoje, kuris įvyks gegužės mėnesį. Iki susitikimo kiekviena šalis turi pristatyti kitos valstybės elgesio ypatumus. Visi partneriai turi paruošti medžiagą galutinei ataskaitai. Kadangi laiko lieka labai mažai, teks darbuotis labai sparčiai.

Dienos Lenkijoje prabėgo nepastebimai. Kaimyninės šalies svetingumas mums padarė didžiulį įspūdį ir manome, kad dar ilgai gyvensime buvusios kelionės akimirkomis. Tikimės, kad užsimezgusi tautų draugystė ilgam išliks mūsų atminty.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Svetlanos Sčastnajos nuotr.

Nuotraukoje: „Comenius“ prokekto dalyviai Vroclavo universitete

Voruta. – 2012, bal. 14, nr. 8 (746), p. 1, 11.

Lietuva - Lenkija , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra