Viešieji pirkimai turi būti vykdomi paprasčiau

Autorius: Data: 2012-03-19 , 15:19 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. kovo 19 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Viešųjų pirkimų tarnybos vadovu Žydrūnu Plytniku aptarė galimybes supaprastinti viešųjų pirkimų tvarką kultūros sektoriui. Susitikime taip pat kalbėta apie Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kuriomis nustatyta išimtis dėl viešųjų pirkimų procedūrų taikymo politinėms partijoms.

Prezidentės teigimu, unikalios kūrėjo veiklos negalima sutapatinti su paprasta ūkine veikla, o meno kūriniams ar atlikėjų paslaugoms pirkti negalima taikyti tokių pačių procedūrų, kurios taikomos įprastoms prekėms įsigyti. Paprastesnę, mažiau biurokratizuotą viešųjų pirkimų tvarką kultūros įstaigoms galima nustatyti poįstatyminiais teisės aktais, o Viešųjų pirkimų tarnyba turėtų kultūros įstaigoms patvirtinti aiškią kultūros sričiai pritaikytą viešųjų pirkimų metodiką.

Prezidentės teigimu, Viešųjų pirkimų tarnyba ir kitose srityse galėtų pateikti Viešųjų pirkimų įstatymo įgyvendinimo paaiškinimus bei rekomendacijas, kad ir kontroliuojančioms, ir įgyvendinančioms institucijoms būtų lengviau susigaudyti procedūrose.

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės susitikime su Ž. Plytniku taip pat buvo aptartos praėjusią savaitę Seime priimtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos. Įvertinus visas pastabas, nuomones ir išanalizavus ES šalių praktiką ir patirtį, sprendimą dėl šių pataisų Prezidentė priims artimiausiu metu.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra