Vienybė – stiprios ir klestinčios Europos pagrindas

Autorius: Data: 2011-08-25 , 09:08 Spausdinti

Trečiadienis, 2011 m. rugpjūčio 24 d. (Magdeburgas).

 Su darbo vizitu Vokietijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo ypatingoje ceremonijoje Magdeburgo katedroje, kur Vokietijos kanclerei Angelai Merkel už nuopelnus vienijant Europą buvo įteiktas Imperatoriaus Otono Didžiojo apdovanojimas.

Prezidentė ceremonijoje skaitė pagrindinę sveikinimo kalbą Laudatio. Organizatorių teigimu, pagrindinis sveikinimo žodis šioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidentei buvo patikėtas įvertinus intensyvius Lietuvos ir Vokietijos ryšius, bendrą darbą Europos Vadovų Taryboje (EVT) ir gerus Prezidentės kontaktus su Kanclere A. Merkel.

Sveikinimo kalboje Prezidentė pabrėžė, kad Europai pasisekė, jog turi tokią ryžtingą, kūrybingą ir atsakingą lyderę. Kanclerė A. Merkel, pasak Lietuvos vadovės, aktyviausiai iš EVT dalyvių dirba ruošdama galutinius dokumentus bei imasi nedėkingo uždavinio įtikinti visus EVT narius žvelgti toliau ir sutarti dėl visos Europos interesą atitinkančių politinių gairių.

„Pasakysiu tiesiai – ant Kanclerės pečių šiandien ne tik Vokietijos, bet ir Europos ateitis. Todėl reikšdama Lietuvos ir, esu tikra, kitų regiono šalių tvirtą paramą Kanclerės Merkel vedamos Vokietijos pastangoms ir lyderystei, linkiu Kanclerei visokeriopos sėkmės ir tvirtybės, o šis apdovanojimas tesuteikia naujų jėgų. Būtent ryžto priimti sunkius, tačiau būtinus sprendimus labiausiai reikia šiandien, kai vieninga Europa susidūrė su didžiuliais ekonomikos ir finansų iššūkiais“, – kalbėjo Prezidentė.

Lietuvos vadovės teigimu, taika ir klestėjimas įmanomi tik vieningoje Europoje, kur visos šalys, mažos ir didelės, dirba vieno bendro tikslo labui. Šiame kontekste Vokietija yra Vidurio, Rytų ir Šiaurės Europos regionus jungianti grandis, vieningą Europą kurianti jėga.

Dvišalis Lietuvos ir Vokietijos dialogas, Prezidentės teigimu, tampa vis atviresnis ir intensyvesnis. Vokietija neseniai perėmė pirmininkavimą Baltijos jūros valstybių tarybai, tad Lietuvos vadovė išreiškė tvirtą paramą siekiui skatinti dar glaudesnį bendradarbiavimą tarp visų Baltijos jūros regiono valstybių.

Prezidentė pabrėžė, kad Kanclerės A. Merkel indėlis ir pastangos kuriant vieningą, efektyvią ir konkurencingą bei pasaulyje gerbiamą Europą, kurioje klestėtų maži ir dideli, įeis į istoriją garbingu jos puslapiu, stiprinančiu Europą ir kiekvieną mūsų.

Prezidentės D. Grybauskaitės kalba (Laudatio), pasakyta ceremonijoje Magdeburgo katedroje:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_laudatio_ceremonijoje_magdeburgo_katedroje_kur_vokietijos_kanclerei_angelai_merkel_uz_nuopelnus_vienijant_europa_buvo_iteiktas_imperatoriaus_otono_didziojo_apdovanojimas.html

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Vokietija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra