Vienuoliai susivienijo prieš jų įvaizdžio naudojimą alaus reklamai

Autorius: Data: 2011-02-09, 10:51 Spausdinti

Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijos 2011 m. vasario 9 d. išplatino vienuolijų bendrą viešą pareiškimą adresuotą UAB „Švyturys – Utenos alus“ valdybos tarybai, Lietuvos vyskupų konferencijai, Lietuvos nacionalinei reklamos asociacijai, Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai dėl vienuolių įvaizdžio naudojimo alaus reklamai, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.

Pranešime sakoma:

„Mes, Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijų atstovai esame sunerimę, jaučiamės įžeisti ir paniekinti, kai Jūsų vadovaujama bendrovė UAB „Švyturys – Utenos alus“ savo reklamai pasirinko vienuolių pranciškonų įvaizdį, kuris reklamuoja jūsų pardavinėjama alų. Šitaip yra menkinamas ir iškreipiamas vienuolio įvaizdis Lietuvoje.

Atsižvelgdami į alkoholizmo problemą Lietuvoje, prisimenant vyskupą Motiejų Valančių, kuris kovojo ne tik su Lietuvos nutautinimu, bet ir už blaivybę, mes aiškiai pasisakome už blaivios ir sveikos tautos ugdymą. Nesame už tai, kad visi žmonės taptų abstinentai, tačiau siekis, alkoholio pardavimus didinti bet kokia kaina, yra amoralus ir nusikalstamas. Įvertinant Lietuvos socialinę, kriminogeninę, sveikatos situaciją ir vienuolijų propaguojamas blaivybės vertybes prašytume nesinaudoti šia vienuolių įvaizdžiu manipuliuojančia reklama.

Priešingu atveju skelbsime pilietines akcijas, kurios atkreiptų dėmesį į jūsų socialiai neatsakingą verslą. Nejaugi pasitvirtins mokslų daktaro, psichiatro Aurelijaus Verygos viešai išsakytos pastabos: „„Švyturys“ – blogiausia, ką turime!“. Vienuolių naudojimas rinkodaros triukams yra nesąžiningas ir nepriimtinas“, – sakoma vienuolių pareiškime.

Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba

Nuotraukoje: Pranciškonų kapucinų vienuolis brolis Vincentas Tamošauskas

Vienuolynai , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra