Vienas iš Afganistane sužeistų Lietuvos karių nugabentas į sąjungininkų ligoninę, kitas artimiausiu metu grįš į rikiuotę

Autorius: Data: 2013-04-08 , 13:29 Spausdinti

2013 m. balandžio 7 d., apšaudžius šarvuotą karių automobilį Afganistano Goro provincijoje galvos traumą patyręs Lietuvos karys balandžio 8-ąją anksti ryte sąjungininkų sraigtasparniu buvo nuskraidintas į Mazar-i-Shariffo mieste esančią aukštesnio lygmens karinę ligoninę tolesnei apžiūrai ir gydymui.

Kitas karys, patyręs kojos sužeidimą, gydomas Provincijos atkūrimo grupės stovyklos medicinos punkte Čagčarane. Planuojama, kad artimiausiu laiku jis galės grįžti į rikiuotę.

Pasak įvykį komentavusio Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Vilmanto Tamošaičio, į Lietuvos karius iš granatsvaidžio šovė Afganistano nacionalinės armijos (ANA) uniforma vilkėjęs asmuo. Užpuoliką iš karto sulaukė Čagčarano mieste dislokuoto ANA padalinio saugumo posto kariai.

„Grėsmė, kad NATO kariai gali nukentėti nuo į Afganistano nacionalines saugumo pajėgas infiltruotų kovotojų visada išlieka, nes tai yra vienas iš sukilėlių kovos metodų. Tai pirmas atvejis, kai išpuolį prieš Lietuvos karius Goro provincijoje įvykdė Afganistano nacionalinės armijos uniforma vilkėjęs asmuo“, – sakė brg. gen. V. Tamošaitis.

2010 metais per panašų incidentą Goro provincijos sostinėje Čagčarane taip pat buvo sužeisti du Lietuvos kariais. Tąkart užpuolimą įvykdė Afganistano nacionalinės policijos uniformą vilkėjęs vietos gyventojas.

Pasak Jungtinio štabo viršininko, incidentas neturės įtakos atsakomybės perdavimo vietos saugumo pajėgoms procesui. „Panašūs išpuoliai vyko ir kitose provincijose, sukilėliai juos vykdo visame Afganistane, neišskirdami atskirų regionų. Tam, kad maksimaliai sumažintų tokių išpuolių riziką, tarptautines pajėgos, tarp jų ir PAG grupė, glaudžiai dirba su Afganistano saugumo pajėgomis, taip pat ir savarankiškai imamės papildomų saugumo priemonių“, – kalbėjo brg. gen. V. Tamošaitis.

Jungtinio štabo viršininkas taip pat pabrėžė, kad nuo sunkesnių sužeidimų per incidentą, kurio metu į karių vairuojamą automobilį buvo paleista prieštankinė raketa, Lietuvos karius apsaugojo automobilio šarvai. Tai yra jau trečias kartas Afganistane, kai išvedus iš rikiuotės šarvuotą automobilį, pavyko išgelbėti Lietuvos karių gyvybes.

Incidentas, per kurį Goro sostinėje Čagčarane buvo sužeisti du Lietuvos kariai, įvyko balandžio 7 d., apie 16 val. Lietuvos laiku, kai kariams grįžtant iš patrulio Čagčarano apylinkėse į stovyklą, į karių šarvuotą automobilį HMMWV buvo paleista prieštankinė raketa.

Vienas iš karių lengvai sužeistas į koją, kitas karys patyrė stiprų smegenų sutrenkimą. Kariai buvo skubiai evakuoti į Provincijos atkūrimo grupės stovykloje esantį medicinos punktą, kur jiems buvo suteikta būtinoji pagalba.

Incidento detalės tikslinamos. Įvykį tiria vietos saugumo pajėgų – Afganistano nacionalinės policijos ir Nacionalinio saugumo departamento – pareigūnai.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovas spaudai – kpt. Marius Varna, mob. 8 686 35 407.

Štabo seržanto Luko Kalvaičio filmuota medžiaga

Filmuota medžiaga

www.kam.lt

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Nuotraukose: Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis atsako į  žurnalistų klausimus

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra