Vidurio Europos lyderiai smerkia nacionalizmą

Autorius: Data: 2011-05-27, 14:33 Spausdinti

Penktadienis, 2011 m. gegužės 27 d. (Varšuva)

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama Vidurio Europos šalių vadovų susitikime Lenkijos sostinėje, augantį nacionalizmą ir branduolinės energetikos saugumo problemas įvardijo kaip rimtas grėsmes ekonomikos bei demokratijos plėtrai Europoje.

„Ne vienas vadovas čia kalbėjo apie karingą nacionalizmą, kaip vieną iš svarbiausių kliūčių santykiams tarp Europos šalių sėkmingai plėtotis. Palaikau juos, nes nacionalizmo apraiškų esama net ir tarp Europos Sąjungos šalių narių santykių. Mano įsitikinimu, turime ieškoti, kas mus jungia, o ne skiria Europoje. Istorijos pamokos bei dabarties užsitęsusiu konfliktų pavyzdžiai labai aiškiai atskleidžia nacionalizmo politinę aklavietę”, – sakė Lietuvos vadovė Varšuvoje.

Kaip demokratijos grėsmę, Prezidentė įvardijo ir energetinę izoliaciją bei branduolines energetikos saugos problemas. Lietuvos vadovė paragino visas Vidurio Europos šalis prisijungti prie Lietuvos pasiūlytos ir ES jau palaikytos saugumo testų iniciatyvos visoms branduolinėms jėgainėms, nesvarbu ar jos būtų ES ar kaimyninėse teritorijose, senos ar naujai statomos.

Vakare Prezidentė ir kiti Vidurio Europos forumo dalyviai dalyvaus susitikime su JAV Prezidentu Baracku Obama.

Prezidentės spaudos tarnyba

Lietuva - Lenkija , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra