Vidmanto Ilčiuko paroda „Miestas“ Berlyne

Autorius: Data: 2013-04-15 , 20:54 Spausdinti

Šių metų balandžio 22 d. 18 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne, bus atidaryta žinomo Lietuvos fotomenininko Vidmanto Ilčiuko paroda „Miestas“.

Vilniaus miestas yra mėgstama Lietuvos fotografų tema. Kiekvienas menininkas ją bando atskleisti skirtingai: per architektūrines pastatų detales, miesto istoriją ar kasdieninį gyvenimą. Vidmanto Ilčiuko kūryba ir jo fotografijų meninė raiška yra itin plataus diapozono, konceptuali, neretai grindžiama reliatyvizmo, dualizmo, įvairiakrypčio judėjimo, priešpriešos  idėjomis. Jai taip pat būdingi akcijos, performenso elementai. Autorius nagrinėja įvairius sociakultūrinius, erdvėlaikio ir savivokos aspektus.

Vidmantas Ilčiukas į miestą žvelgia pasitelkdamas filosofinę prizmę. Šiame nuosekliame foto pasakojime, kurį jis vadina „Miestu“ , jungiasi ir atsiskiria ženklai ir vaizdai, šviesa ir tamsa, spalvų ir šešėlių žaismas. Ilčiukas fiksuoja miesto tikrovės fragmentus tarsi savo paties vidinių išgyvenimų būsenas. Ši fotografijų serija, pasak Vidmanto, turi aliuzijų į Franzo Kafkos apsakymą „Pataisos darbų kolonijoje“. Neryškūs kontūrai, grafiti, tirpstantys tamsių spalvų ir formų atspindžiai kuria kiek fantasmagorišką  šiuolaikinio miesto įvaizdį.

Pasak autoriaus, fotografijose susiduria tai, kas abstraktu ir konkretu, visuotina ir asmeniška, dėsninga ir atsitiktina, prasminga ir beprasmiška.. tai, kas aišku ir  kas sunkiau paaiškinama.

Vidmantas Ilčiukas gimė 1957 m. Vilniuje. 1981m. baigė tapybos  studijas Vilniaus dailės  institute.  Nuo 1979 m. dalyvauja tapybos ir fotografijos parodose. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2004 ir 2008 metais jam skirtos LR Kultūros ministerijos meno kūrėjų individualios stipendijos. 2003 m. už fotografijas autorius pelnė tarptautinį Henkel apdovanojimą, skiriamą Vidurio ir Rytų Europos menininkams.

Pranešimas spaudai parengtas pagal parodos kuratorės Gabrielės Kuizinaitės tekstą.

Vidmanto Ilčiuko fotografijos paroda „Miestas“ bus eksponuojama balandžio 23 d. – birželio 22 d.,

LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, 10117 Berlin.

Parodos atidarymas, dalyvaujant menininkui, balandžio 22 d., 18 – 20 val.  

Projektą organizuoja LR kultūros atašatas Vokietijoje ir galerija „Aukso pjūvis“: www.auksopjuvis.lt

Projekto partneriai: Tarptautinis kultūros programų centras.

Parodą bei menininko viešnagę Berlyne remia LR kultūros ministerija.

Gabrielė Žaidytė

LR kultūros atašė Vokietijoje

Lietuva - Vokietija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra