Vidas Grigoraitis. Lietuvos kariuomenės technika 1918–1940

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vidas Grigoraitis. Lietuvos kariuomenės technika 1918–1940. Vilnius, 2009
 
Iki šiol atskiro darbo, skirto Lietuvos kariuomenės technikos istorijai, nebuvo. XX amžiuje, valstybės okupacijos laikotarpiu, ši tema negalėjo būti istorikų nagrinėjama, nes viską, kas susiję su laisvos valstybės gyvenimu, buvo stengiamasi nutylėti, o valstybingumo simbolius, kuriems priskirtina kariuomenė, – ištrinti iš atminties. Atkurtos Nepriklausomybės laikotarpiu pasirodė daugiau darbų Lietuvos kariuomenės temomis, tačiau kariuomenės technikos temai skirtų darbų nėra gausu.
 
Šiai knygai pasirinktas Lietuvos kariuomenės egzistavimo laikotarpis nuo 1918 m. iki 1940 m. Minėtos datos atitinka ir kariuomenės technikos junginių: tankų ir tankečių, automobilių, motociklų, šarvuočių ir specialiosios technikos atsiradimo, vystimosi ir sunaikinimo laikotarpį.
 
Šio leidinio tikslas – populiariai pristatyti, kaip Lietuvos kariuomenėje atsirado automobilių kariniai junginiai, sunkusis ir lengvasis karinis transportas, kariuomenės šarvuočiai, tankai ir tanketės, traktoriai, motociklai bei specialioji technika, kokia buvo karo vairuotojų rengimo sistema, kaip pasirenkama kariuomenės technika, kaip ji registruojama, kokie buvo karinės technikos pirkimo būdai ir procedūros, kaip buvo nutarta naudoti kamufliažinį dažymą, kokie automobiliai ir jų modeliai buvo naudojami kariuomenėje, kaip baigėsi bandymai unifikuoti techniką, koks kariuomenės technikos dalių ir transporto likimas, šalį okupavus Sovietų Sąjungai.
 
Knyga gausiai iliustruota archyvinėmis to meto nuotraukomis.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Knygos viršelis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra