Vertinamas Lietuvos karių pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje

Autorius: Data: 2016-05-12 , 12:22 Spausdinti

Vertinamas Lietuvos karių pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje

Nuo balandžio 29 d. apie 140 Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių dalyvauja pratybose Jungtinėje Karalystėje, kur vertinamas šių metų antrajam pusmečiui Europos Sąjungos kovinei grupei priskirtų tarptautinių vienetų pasirengimas budėjimui. Pratybos truks iki gegužės 24 dienos.

Vos atvykę į Jungtinę Karalystę Ulonų bataliono kariai ant savo ekipuotės, transporto ir ginklų uždėjo TES mūšio imitavimo sistemas ir pradėjo pasiruošimo etapą kartu su Švedijos, Suomijos ir Latvijos kariais. Pasiruošimo metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas patruliavimui mieste, patikros postų įrengimui ir, riaušių malšinimui bei pirmosios medicininės pagalbos suteikimui mūšio metu. Anot Lietuvos karių, pratybos pasižymėjo nestandartinių situacijų gausa, realistiškumu ir reikalavo iš ulonų greitų ir laiku atliekamų sprendimų.

Nuo gegužės 11 d. partybos perėjo į aktyvųjį etapą, kurio metu bus imituojamas visos Europos Sąjungos kovinės grupės persidislokavimas į pratyboms išgalvotą valstybę Afrikoje, kur ulonai su kitais kariais vykdys taikos palaikymo operacijas, pagal Jungtinių Tautų suteiktą mandatą. Kariai padarys viską ,kad rinkimai įvyktų ir būtų užtikrintas stabilumas regione.

Budėjimą Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje (angl. EU Battle Group, EUBG) Birutės ulonų bataliono karių kuopa pradės nuo 2016 m. liepos 1 dienos. Pusmetį jei kartu budės su kariais iš Airijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Suomijos ir Švedijos. ES junginio pagrindą sudarys trys manevrinės pėstininkų kuopos – dvi britų ir viena iš Lietuvos.

Lietuvos pajėgų indėlis į šią ES kovinę grupę yra antras pagal dydį po junginiui vadovaujančios Jungtinės Karalystės. Šiam ES junginiui Lietuva skiria Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių kuopą ir nacionalinį paramos elementą.

Visi kariai, priskirti ES greitojo reagavimo junginiams, viso budėjimo metu tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose, savo šalyse, tačiau išlaikys labai aukštą parengtį. Jei būtų priimtas sprendimas siųsti tarptautines pajėgas į operaciją, į nustatytą užduoties rajoną jie bus pasirengę išvykti per nurodytą laiką.

Pagal NATO Greitojo reagavimo pajėgų pavyzdį sukurtos ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) yra daugianacionalinės pajėgos, skirtos greitai reaguoti į kylančias krizes. Jas sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti rotuodamos skiria ES šalys narės. Lietuvos kariai ES kovinėje grupėje po pusmetį budėjo 2010, 2011, 2013 ir 2015 metais. Jungtinės Karalystės vadovaujamoje kovinėje grupėje Lietuvos kariai dalyvavo ir 2013 metais.

Ulonų bataliono nuotraukos

Asmuo ryšiams – Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono štabo viešųjų ryšių skyriaus viršininkas kpt. Liutauras Mickevičius

Kariuomenė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra