Verslo forume – Lietuvos ir Vokietijos patirtys

Autorius: Data: 2013-07-12 , 11:38 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. liepos 12 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu Vokietijos vadovu Joachimu Gaucku atidarė Lietuvos ir Vokietijos verslo forumą. Renginyje, kuriame dalyvauja beveik 50 abiejų šalių verslo ir valstybės institucijų atstovų, buvo aptartos Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo perspektyvos.

„Lietuva turi daug kuo pasidalyti. Džiaugiamės vienu sparčiausių augimų Europos Sąjungoje, o mūsų eksportas siekia rekordines aukštumas. Vienam gyventojui tenkanti BVP dalis, išreikšta pagal perkamosios galios standartą, pasiekė 70 procentų ES vidurkio. Susidūrę su realybe, priėmėme skausmingus, bet būtinus sprendimus“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Vokietija jau seniai yra įkvepiantis pavyzdys daugeliui šalių. Tiek Vokietija, tiek Lietuva yra gaminančios šalys, kuriose pramonės sektorius sukuria daugiau nei 20 procentų BVP. Pasak valstybės vadovės, Lietuvos įmonės tiekia daug komponentų labai vertinamiems vokiečių produktams – nuo „Karcher“ iki „Siemens“.

Vokietijos investicijos Lietuvoje siekia beveik 4 milijardus litų. Tai trečia didžiausia investuotoja Lietuvoje. Vokietija užima 2 vietą pagal bendras importo ir 4 vietą pagal bendras eksporto iš Lietuvos apimtis. Mūsų šalyje šiuo metu veikia 520 vokiškų įmonių ir daugiau nei 1000 bendrovių, turinčių vokiško kapitalo dalį.

Prezidentės teigimu, Vokietija – ne tik idėjų, bet ir pramonės bei žemo nedarbo lygio šalis. Vokietijai pavyko išlaikyti mažą jaunimo nedarbo lygį net krizės metu, todėl, pasak šalies vadovės, dabar yra pats metas pasimokyti vieniems iš kitų ir priimti savo šalims geriausius sprendimus, nes geri sprendimai ir veiksmai šiandien – pagrindas jaunimo ateičiai.

Sveikindama susirinkusiuosius šalies vadovė pabrėžė, kad versle reikia dar daugiau bendro darbo, kad pokyčius inicijuotume mes patys, o ne būtume jų vedami. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės kalba, pasakyta per Lietuvos ir Vokietijos dvišalio verslo forumo atidarymą

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_pasakyta_per_lietuvos_ir_vokietijos_dvisalio_verslo_forumo_atidaryma.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra