Verkių regioniniame parke – paskaita po atviru dangum

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienį (2010-08-05) Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į gamtinę iškylą po Ežerėlių geomorfologinį draustinį ir jo apylinkes.
 
18 val. prasidėsiančios iškylos metu lektorius Ričardas Skorupskas papasakos apie Ežerėlių formavimo procesus, ežerų gimimą, gyvenimą ir mirtį, keliautojai bus supažindinti su ežerų augalija.
 
Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje saugomas įdomus geomorfologinis kompleksas – gausybė mažų, uždarų, tarpusavyje nesusisiekiančių ežerėlių arba pelkėtų, jau užakusių ežerų duburių. Šiame draustinyje esantys ežerėliai mena skirtingas gyvavimo stadijas: vienur juos buvus liudija tik pelkėta dauba, kitur užpelkėję pakrantės, o didieji ežerai ir šiandien tyvuliuoja.
 
Iškyla yra dalis Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos organizuojamų renginių ciklo, skirto paminėti Tarptautiniams biologinės įvairovės metams. 2010 metai Jungtinės tautų Generalinės asamblėjos paskelbti Tarptautiniai biologinės įvairovės metai. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į spartų biologinės įvairovės nykimą visame pasaulyje ir įvairių institucijų, organizacijų, visuomenės atstovų veiklą nukreipti jos apsaugai, taip įgyvendinant Biologinės įvairovės konvencijos nuostatas.
 
Iškylos po Ežerėlių geomorfologinį draustinį trukmė 1,5-2 val., dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome norinčius dalyvauti registruotis el. paštu daiva.letukaite@botanika.lt
 (iki 08 04 16.30 val.).
 
Dalyvius, priklausomai nuo oro sąlygų, kviečiame pasirūpinti tinkama avalyne ir apranga. Detalesnę informaciją apie iškylą pateiksime registruotiems dalyviams.
 
Organizatorių nuotr.
 
www.diena.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra