Ventos bažnyčiai gresia varžytinės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ventos bažnyčia, nepajėgianti atsiskaityti su statybininkais už atliktus darbus, paprašė savivaldybės skirti lėšų, nes už skolas gali būti išvaržyta.
 
Pinigai iš rajono biudžeto jau anksčiau ne kartą plaukė į tos bažnyčios sąskaitą, rašo „Šiaulių kraštas“.
 
Ventos bažnyčios statytojai negrąžina daugiau kaip 200 tūkstančių litų UAB „Akmeresta“ už atliktus statybos darbus.
 
Bažnyčios klebonas Kęstutis Zybartas dėl skolų kaltina sunkmetį. Esą dėl jo statybos rėmėjai nebepajėgia paaukoti anksčiau pažadėtų pinigų.
 
„Akmerestos“ bendrovė atsiskaitymų ėmė nebesulaukti nuo šių metų pradžios, bet ne vieną mėnesį tęsė darbus, todėl skola didėjo. Bendrovė, pasak jos vadovų, tikėjo, kad tokia garbinga institucija, kaip bažnyčia, įvykdys įsipareigojimus.
 
Galiausiai negrąžinama skola tapo nepakeliama. „Akmeresta“ tapo skolinga tiekėjams, iš kurių užsakinėjo medžiagas bažnyčios statybai. Darbuotojams vėlavo atlyginimai. Bendrovės administracija dėl skolos kreipėsi į teismą.
 
Šiaulių apygardos teismas įpareigojo Ventos bažnyčią grąžinti skolą ir parapijos turtui skyrė laikinąsias apsaugos priemones – kad pardavus turtą būtų surinkta pinigų skolai grąžinti.
 
Skola negrąžinama. „Akmerestos“ bendrovė privalo kreiptis į antstolius, kad būtų priverstinai išieškota skola. Antstoliams įstatymas leidžia iš varžytinių pardavinėti parapijos nekilnojamąjį turtą.
 
„Tai būtų Lietuvoje dar negirdėtas precedentas ir kenktų Akmenės krašto bei Bažnyčios prestižui“, – sakė vienas iš „Akmerestos“ vadovų Gediminas Čaplikas.
 
Klebonas K. Zybartas mano, kad parapijos bėdos turėtų rūpėti visiems rajono gyventojams. Dvasininkas išsiuntinėjo laiškus rajono Tarybos nariams, prašydamas ne asmeninių lėšų, o iš rajono biudžeto.
 
Tarybos nariai gavo dar ir „Akmerestos“ bendrovės vadovo G. Čapliko laiškus, kuriuose prašoma patenkinti klebono pageidavimą.
 
Praėjusiame savivaldybės Tarybos posėdyje opozicijos lyderis Apolinaras Nicius ragino išrinktuosius bažnyčiai skirti nors dalį skolai grąžinti reikiamos sumos. A. Nicius priminė, kad panaši praktika savivaldybėje yra ne naujiena: „ Pastatytos Naujosios Akmenės bažnyčios aplinkos tvarkymui lėšų buvo skirta iš rajono biudžeto“.
 
Tame pačiame Tarybos posėdyje Tarybos narys Richardas Sudaris sakė, kad yra nustebęs dėl klebono pozicijos „daryti darbus į skolą, o paskui ateiti į savivaldybę prašyti pinigų.“ Tarybos narys mano, kad resursų galėtų paieškoti pati Bažnyčia.
 
Kai Šiaulių apygardos teismas įvedė apribojimus Ventos parapijos turto disponavimui, po poros savaičių Telšių vyskupas parapijos kleboną K. Zybartą paskyrė vadovauti dar dviem parapijoms – kaimyninio Mažeikių rajono Viekšnių ir Užlieknės.
 
Į „Šiaulių krašto“ klausimą, ar yra galimybių sutelkti lėšas iš trijų parapijų Ventos parapijos skoloms apmokėti, kunigas K. Zybartas neatsakė. Jis teigė, kad jau grąžinta statybininkams keliolika tūkstančių litų, kuriuos gavo iš rėmėjų.
 
„Dalyvavau „Akmerestos“ akcininkų susirinkime, ir jie sutiko palaukti, kol surasime pinigų, – sakė K. Zybartas. – Pasiryžęs šiemet sugrąžinti pusę skolos“.
 
Ventos bažnyčia laikoma Lietuvos vardo tūkstantmečio bažnyčia, nes 2009-aisiais, jubiliejiniais metais, pastatyta vienintelė Lietuvoje.
 
„Bažnyčios statomos ir dešimt metų, o mes pastatėme per ketverius, – „Šiaulių kraštui“ sakė K. Zybartas. – Mes padarėme turbūt perdaug. Reikėjo tempti, vaidinti, nedaryti arba daryti tada, kai teiksis kažkas paskirti, aukoti, duoti. Kadangi padarėme, tai tikimės, kad visi savo įsipareigojimus taip pat tesės.“
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra