Vengrijoje atidengtas paminklas Jogailai ir Jadvygai

Autorius: Data: 2013-10-31 , 11:53 Spausdinti

Į Budapeštą oficialaus vizito išvykęs Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius 2013 m. spalio 30 d. atidengė paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Jogailai, vėliau tapusiam Lenkijos karaliumi, ir jo žmonai Jadvygai – Lenkijos karalienei ir Vengrijos karaliaus Liudviko Didžiojo dukteriai.

Ceremonijos metu L. Linkevičius pažymėjo, kad naujasis paminklas simbolizuoja šimtmečius trunkantį Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimą. Ministras taip pat pabrėžė, kad XIV a. įvykusi Jogailos ir Jadvygos santuoka sujungė Lietuvą su krikščioniškąja Europa ir sustiprino ryšius tarp Vidurio Europos šalių.

Budapešto pilies papėdėje esančiame Europos parke profesorės Dalios Matulaitės sukurtą paminklą pašventino Vengrijos primas, Estergomo-Budapešto arkivyskupas kardinolas Peteris Erdio (Péter Erdő) ir Vilniaus arkivyskupo augziliaras, vyskupas Arūnas Poniškaitis. Paminklo atidengimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Vengrijos užsienio reikalų ministras J. Mártonyi ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorė Henryka Mościcka-Dendys.

Paminklo atidengimas – vienas iš svarbiausių akcentų Vengrijoje pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Pagrindinis paminklo rėmėjas – Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas, taip pat LR užsienio reikalų ministerija.

Prieš tai įvykusiame Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų susitikime aptartos dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvos, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai aktualijos, pasirengimas lapkritį Vilniuje vyksiančiam ES ir Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikimui bei kiti klausimai.

Ministras L. Linkevičius taip pat įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Tailande dirbančiam Vengrijos diplomatui Lorándui Endreffy už jo ypač profesionalią ir geranorišką konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams šioje šalyje.

URM nuotr.

www.alkas.lt

Voruta. – 2013, lapkr. 9, nr. 23 (787), p. 1.

Europa , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra