Velykų pirmadienį popiežius kalbėjo apie kunigų atsakomybę visuomenei

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI, neišsisklaidant tamsiam skandalui dėl kunigų pedofilijos, per Velykų pirmadienio (2010-04-05) pamaldas priminė ypatingą kunigų atsakomybę.
 
„Kaip ir visų pakrikštytų žmonių, mūsų misija – būti angelais ir Jėzaus Kristaus pasiuntiniais“, tačiau „kunigai, Kristaus tarnai, yra ypatingai atsakingi“, – sakė jis šimtams katalikų, susirinkusių Kastel Gandolfo rezidencijoje prie Romos.
 
Būti Kristaus pasiuntiniu – reiškia skelbti jo prisikėlimo „naujieną“, sakė popiežius, tai reiškia „liudyti pergalę prieš blogį ir mirtį“.
 
Jis tiesiogiai nepaminėjo vaikų lytinio išnaudojimo atvejų, tačiau savo žodyje ispanų kalba jis sakė tikįs, kad „Kristaus meilė lydi bažnyčią jos kelyje ir paremia ją sunkiais laikais“.
 
Popiežius atrodė ramus po sunkios Didžiosios Velykų savaitės, svarbiausios katalikų šventės, paminėdamas Kristaus prisikėlimo dieną, nors šventę temdė skandalai, susiję su kunigų pedofilija.
 
Šis skandalas palietė ir patį popiežių. Benediktas XVI buvo griežtai kritikuojamas dėl to, kad būdamas Miuncheno arkivyskupu, taip pat vėliau vadovaudamas Tikėjimo doktrinos kongregacijai, nesiėmė veiksmų prieš pedofilija kaltinamus kunigus.
 
Daugelis mišiose dalyvavusių žmonių laikė plakatus su palaikymo žodžiais.
 
Šypsodamasis popiežius pažvelgė į minią ir itališkai tarė: „Saulė galbūt pasirodys vėliau, tačiau bet kuriuo atveju mes džiaugiamės, nes Kristus prisikėlė“.
 
„Reuters“ nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Popiežius kritikuojamas dėl to, kad nesiėmė veiksmų prieš pedofilija kaltinamus kunigus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra