Velykinis sveikinimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Broliai ir seserys Kristuje,
„Jie kasdien sutartinai rinkdavosi šventykloje, o savo namuose tai vienur, tai kitur laužydavo duoną, su džiugia ir tauria širdimi drauge vaišindavosi, garbindami Dievą, ir buvo visos liaudies mylimi“ (Apd 2:46).  
Mes skaitome Apaštalų darbų knygoje apie pirmuosius krikščionis, kurie po Kristaus prisikėlimo rinkdavosi drauge Viespatį šlovinti, laužė ir dalino duoną – eucharistiją – „maldingumo sakramentą, vienybės ženklą, meilės jungtį, velykinį pokylį“ (Sacrosanctum concilium, 47).
Šiandien galima apibūdinti Bažnyčią kaip eucharistinį susirinkimą. Tad Šv. Paulius rašo, „Argi duona, kurią laužome, nėra bendravimas Kristaus kūne? Jei viena duona, tai ir mes drauge esame vienas kūnas: mes juk visi dalijamės viena duona“ (I Kor 10:16-17).
Mūsų lietuviškos katalikiškos parapijos ir misijos užsienyje negali būti vien tautinė, visuomeninė susirinkimo vieta. Stengdamiesi išlaikyti kalbos ir kultūros pagrindus, mes, kaip krikščioniška tauta, vis dėlto turime nuolat siekti atnaujinti kristocentrinę dvasią mūsų šeimose, parapijose, bendruomenėse ir savo tautos veide. Švenčiant Eucharistijos metus, Popiežius Jonas Paulius II savo enciklikoje „Ecclesia de Eucharistia“ ragina mus arčiau susipažinti su Kristumi, atnaujinti savo tikėjimą bei visą dvasinį gyvenimą, ypač aktyviai dalyvauti sekmadienio Mišiose.
Kristaus prisikėlimas tesuteikia visiems atnaujintą  dvasinį gyvenimą ir viltį. Jo malonė tebrandina mumyse velykinių sakramentų vaisius, suteikdama stiprybės išpažinti ne tik žodžiais bet ir darbais šį išganymo slėpinį, skelbti Viešpaties kančią ir prisikėlimą, ir pripažinti, kad „jisai yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“ (Mt 28:20).
Palaimintų ir džiugių Šv. Velykų!
Su pagarba Kristuje.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra