Velo Neris – keliaukime po saugomas teritorijas

Autorius: Data: 2012-05-03 , 14:13 Spausdinti

Paskutinį balandžio šeštadienį (2012 04 28) Neries regioninio parko direkcija ir Velo City pakvietė visus gamtos ir aktyvaus poilsio mylėtojus – į turizmo sezono atidarymo šventę „Velo Neris“.

Šiemet renginys pasklido po didesnį nei įprasta parko plotą – prasidėjęs Lankytojų centre (Vilniaus g.3, Dūkštos), vėliau jis persikėlė į šimtametį Dūkštų ąžuolyną, o galiausiai pėsčiomis išžygiavo Dūkštos pažintiniu taku ir dviračiais numynė į kairiojo Neries kranto turistinę trasą.  

Plukių kilimu padengtame ąžuolyne šventės svečiai mėgavosi gamtos ir kūrybos sinteze. LR Seimo narė Dalia Teišerskytė kūrė poetinius gėlių vaizdinius, o bardas Giedrius Arbačiauskas, kaip teigia Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė, „savo dainomis visus nuskraidino virš senųjų ąžuolų“.

Po koncerto aktyvieji šventės dalyviai 5 kilometrų ilgio pėsčiųjų žygyje aplankė vos prieš pusmetį sutvarkytą Buivydų ir Bradeliškių piliakalnių kompleksą, pasigėrėjo šventuoju Daubų ąžuolu bei bebaimiškai brido per patvinusią, sraunią ir šaltą Dūkštą.

Popiet prasidėjęs dviračių žygis į savo gretas pritraukė didelius ir mažus, šeimas ir pavienius aktyvuolius – iš viso apie 200 dviratininkų. Įdomūs gido pasakojimai, stebuklingi iš miškų gilumos tekantys šaltinių vandenys, istorijomis apipinti gamtos ir kultūros paveldo objektai bei įstabios Neries kilpų panoramos šventės dalyviams praturtino šią 23 kilometrų ilgio trasą.  

Turistinio sezono atidarymą vainikavo atokvėpio valandos Bražuolės stovyklavietėje bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos virėjo pagaminta gardi kareiviška košė ir arbata.

Šiemet saulėti orai ir turiningas renginys į bundančias Neries apylinkes išviliojo rekordinį skaičių žmonių – iš viso apie 300 šventės dalyvių. Naujam turistiniam sezonui plačiai atvėrus vartus, vasaros metu Neries regioninio parko direkcija tikisi sulaukti ne mažesnio lankytojų susidomėjimo šia saugoma teritorija bei joje esančiais gamtos ir kultūros paveldo objektais.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra