VDU duris atveria istorijos menė

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vytauto Didžiojo universitetas plečia savo muziejines ir viešąsias erdves. Ketvirtadienį (2010-02-11) 11 val. universiteto Rektorato rūmuose iškilmingai atidaroma VDU istorijos menė.
 
„Mūsų siekis – VDU Rektorato rūmus paversti nedideliu, tačiau svarbią istorijos atkarpą įamžinančiu muziejumi. Siekiame šį pastatą kuo labiau praturtinti atminties ženklais, todėl istorinių eksponatų lankytojai galės rasti beveik visose jo erdvėse“, – sakė VDU rektorius Zigmas Lydeka.
 
Pažintis su istorija prasidės jau pastato pirmajame aukšte, kuriame parengta Aukštųjų kursų 90 metų jubiliejui skirta paroda, veikia S. ir S. Lozoraičių muziejus, galima apžiūrėti ilgametę VDU istoriją iliustruojančius daiktus bei nuotraukas. Įprastinius eksponatus papildys ir elektroninė archyvinių nuotraukų galerija.
 
Antrojo aukšto fojė atidengiami universiteto rektorių portretai, o šiame pastate dirbusių iškilių asmenybių nuotraukos bei autentiški pasakojimai kambariuose pristatys pastato kultūrinės, diplomatinės, mokslinės istorijos aspektus.
 
Atidarant VDU istorinę menę, universiteto rektorius Zigmas Lydeka ir Kauno miesto muziejaus direktorė Irena Petraitienė pasirašys bendradarbiavimo sutartį – ja įsipareigojama rengti bendras ekspozicijas ir parodas, dalintis darbo patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose.
 
Pasak S. ir S. Lozoraičių muziejaus vedėjos, doktorantės Astos Petraitytės-Briedienės, Rektorato pastato istorija – išties įdomi ir turtinga. Jis statytas dar 1889–1890 m. Kauno tvirtovės Inžinierių valdybos viršininko rezidencijai. Tuometinė statinio paskirtis buvo gyvenamoji. Po Pirmojo pasaulinio karo ištuštėjusiame pastate 1919 m. įsikūrė Lietuvos Respublikos Švietimo ministerija, o nuo 1921 m. – Ministrų kabinetas, kuris čia veikė iki pat 1940 metų.
 
1934–1939 m. antrajame pastato aukšte gyveno užsienio reikalų ministras Stasys Lozoraitis su šeima.
 
Sovietmečiu pastatas naudotas švietimo reikmėms: čia įkurdintas Mokslo ir technikos komitetas, vėliau veikė vienas iš Kauno politechnikos instituto (dabartinio Kauno technologijos universiteto) fakultetų, o 1969 m. atidaryta Prekybos ir kulinarijos mokykla.
 
1997 m. pastatą nuspręsta rekonstruoti ir perduoti Vytauto Didžiojo universitetui. Šiandien čia ne tik įsikūręs VDU rektoratas, bet ir veikia S. ir S. Lozoraičių (tėvo, užsienio reikalų ministro ir diplomato, bei sūnaus, diplomato ir universiteto Garbės daktaro) muziejus, kuriame galima apžiūrėti asmeninius Lozoraičių šeimos daiktus bei nuotraukas.
 
„Ekspozicijos autentiškumas leidžia atkurti ir parodyti praeitų laikų aplinką, jos dvasią bei per iškilius asmenis išryškinti neįkainojamas istorines vertybes. Šis muziejus lankytojams duris atvėrė dar 2000 metais“, – sakė muziejaus vedėja A. Petraitytė-Briedienė.
 
VDU istorijos menė bus atvira visuomenei, studentams, universiteto svečiams. Čia ketinama vesti paskaitas aukštesniųjų pakopų studentams, bus pasirašomos iškilmingos sutartys su svečiais iš Lietuvos bei užsienio, rengiami įvairūs kultūriniai ir visuomeniniai renginiai.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra