Vatikano Valstybės Sekretorius P. Parolinas: „Aš tiesiu Popiežiui kelią į Lietuvą“

Autorius: Data: 2016-05-09 , 13:02 Spausdinti

Vatikano Valstybės Sekretorius P. Parolinas: „Aš tiesiu Popiežiui kelią į Lietuvą“

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė susitiko su Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus Valstybės Sekretoriumi kardinolu Pietru Parolinu (Pietro Parolin) ir išreiškė viltį greitu metu Lietuvoje sulaukti ir Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus vizito. Į tai garbingas svečias atsakė: „Kaip Jėzui nutiesė kelią Jonas Krikštytojas, taip aš tiesiu Popiežiui kelią į Lietuvą“.

Vatikano Valstybės Sekretoriaus vizitas simboliškai sutampa su mūsų santykių sukaktimi – šiais metais minime Lietuvos ir Šventojo Sosto visiško diplomatinių santykių atkūrimo 25 metų jubiliejų. Susitikimo metu Seimo Pirmininkė pažymėjo, jog abi valstybes sieja glaudūs šilti santykiai. „Lietuvą ir Šventąjį Sostą sieja tos pačios vertybės,“ – pažymėjo parlamento vadovė.

Vatikano Valstybės Sekretorius pasidžiaugė ypač gerais abiejų šalių santykiais ir išreiškė viltį, kad ši tendencija išliks ateityje. Svečias pažymėjo, kad šis vizitas svarbus, siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir užtikrinti taiką pasaulyje. Pasak P. Parolino, tai ypač aktualu žvelgiant į dabartinę situaciją, kai pasaulyje tiek daug karinių konfliktų.

Seimo Pirmininkė kartu su Vatikano Valstybės Sekretoriumi aptarė šeimos ir moralės svarbą šiandienėje visuomenėje. Šventojo Sosto atstovas paprašė atkreipti dėmesį į šeimos gerovės klausimą. Pasak jo, šeima yra kiekvienos visuomenės pamatas, jai būtina visapusė socialinė ekonominė pagalba ir saugumas.

Pritardama Vatikano Valstybės Sekretoriui P. Parolinui, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė taip pat prisiminė savo vizitą Vatikane, kur susitiko su Jo Šventenybe Popiežiumi Pranciškumi. „Kaip tik tą dieną savo kalbą jis skyrė moters vaidmeniui gyvenime ir šeimoje, apie Dievo suteiktą motinystės dovaną“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Vizito Seime pabaigoje Seimo Pirmininkė kartu su Vatikano Valstybės Sekretoriumi apžiūrėjo Sausio 13-osios memorialą ir pasimeldė už žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Valstybės sekretoriaus kelionė sutampa su Dievo gailestingumo metų bažnytiniais renginiais Lietuvoje. Vatikano valstybės sekretoriaus apsilankymas Lietuvoje suteikta galimybę aptarti aktualiausius  nūdienos  iššūkius – migraciją, terorizmą,  situaciją Artimuosiuose Rytuose, saugumo padėtį  rytų Ukrainoje. Vatikano įžvalgos šiomis temomis būtų svarbios Lietuvai tiek dėl galimybės geriau įvertinti globalias tarptautinės bendrijos pastangas spręsti šiuos klausimus, tiek ir dvasinės patirties prasme susipažįstant su Šv. Sosto politika tokiomis temomis kaip, kad religinio bei pilietinio sugyvenimo skatinimas, socialinės atskirties mažinimas, darnios sąveikos su aplinka skelbimas.

Rosvaldas Gorbačiovas

Seimo Pirmininko vyresnysis patarėjas

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra