Vatikano soduose atidengta arkangelo šv. Mykolo statula

Autorius: Data: 2013-07-05 , 15:14 Spausdinti

Šventasis Tėvas Pranciškus, dalyvaujant popiežiui emeritui Benediktui XVI, penktadienį, liepos 5 d., Vatikano soduose palaimino naują arkangelo šv. Mykolo statulą. Paminklo atidengimo kalboje sveikindamas dalyvavusius kelis šimtus Vatikano gyventojų ir darbuotojų – savo pirmtaką, kardinolus, vyskupus, kunigus, vienuolius, vienuoles ir pasauliečius – Pranciškus pašventė Vatikano Miesto Valstybę arkangelo šv. Mykolo globai, prašydamas „kad jis apsaugotų nuo Piktojo ir jį išvytų laukan“.

„Mykolas arkangelas kovoja už dieviškojo teisingumo atkūrimą, gina Dievo tautą nuo priešų ir ypač nuo pagrindinio priešo – velnio. Šv. Mykolas nugali, nes jame veikia Dievas. Net jei velnias visuomet bando sužeisti Arkangelo veidą, kaip ir žmogaus veidą, Dievas galingesnis: jam priklauso pergalė ir jo išganymas yra skirtas kiekvienam žmogui. Gyvenimo kelyje ir išbandymuose nesame vieni, mus palydi ir palaiko Dievo angelai“, sakė Šventasis Tėvas Pranciškus.

Arkangelo Mykolo, Visuotinės Bažnyčios Gynėjo, statulą užsakė Vatikano miesto valstybės gubernatūros prezidentas emeritas kardinolas Giovanni Lojolo dar valdant popiežiui Benediktui XVI. Statulos inauguracija iš pradžių buvo numatyta dar jo pontifikate, tačiau jam atsistatydinus buvo atidėta. 5 metrų aukščio bronzinė skulptūrą vaizduojančią archangelą šv. Mykolą nugalinį šėtoną sukūrė italas skulptorius Giuseppe Antonio Lomuscio, laimėjęs Vatikano miesto gubernatūros paskelbtą tarptautinį konkursą, kurio vertinimo komisijai vadovavo Vatikano muziejų direktoriaus Antonio Paolluci. (Vatikano radijas)

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra