Vatikano apžvalga: Bažnyčia – namai kiekvienam?

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Cindy Wooden: Šiomis dienomis daug kalbama apie Vatikano II Susirinkimo direktyvas ekumenizmo ir tarpreliginio dialogo klausimais bei apie tai, kaip kai kurie popiežiaus Benedikto XVI pastaruoju metu priimti sprendimai į tai atsiliepia. Šiandienos apžvalgoje aptarsime tris naujausias aktualijas: pradėtas pokalbis su katalikų tradicionalistų grupe, atverstas naujas katalikų ir stačiatikių dialogo puslapis, atvertas naujas kelias priimti anglikonus į bažnyčią. Aš esu Cindy Wooden, agentūros „Catholic News Service“ korespondentė Romoje.
 
Johnas Thavis: Aš esu Johnas Thavis, „Catholic News Service“ agentūros Romos skyriaus vadovas. Paskutinę spalio savaitę Vatikanas susitiko su tradicionalistų grupės, Šv. Pijaus X brolijos, vadovais. Pernai popiežius Benediktas XVI panaikino keturių brolijos vyskupų ekskomunikacijas, ir Vatikanas tikisi, kad šiuo metu vykstantys pokalbiai suvienys. Tačiau iškyla didelė problema, kurią reikia įveikti. Tradicionalistai vis dar yra labai priešiškai nusiteikę kai kurių esminių Vatikano II Susirinkimo mokymų atžvilgiu, ypač – ekumenizmo ir tarpreliginio dialogo klausimais. Neseniai duodamas interviu jų vyresnysis sakė, jog ekumenizmas buvo viena iš dabartinės Bažnyčios klaidų, kad vienintelis būdas išspręsti šiandienę krizę yra „grįžti į praeitį“.
 
C. W.: Daug dėmesio skiriama dialogui su Šv. Pijaus X brolija. Tačiau tuo tarpu kai Vatikanas, atrodo, stengiasi daryti viską, kas įmanoma, siekdamas susiderinti su grupe, priešiškai nusistačiusia ekumenizmo atžvilgiu, jo dialogas su kitomis krikščioniškomis bažnyčiomis energingai juda į priekį.
 
Tarp visų kitų Bažnyčių Stačiatikių Bažnyčia yra artimiausia Katalikų Bažnyčiai doktrinų ir sakramentų klausimais. Abiejų Bažnyčių aukšto lygio atstovai spalio viduryje susitiko Kipre tęsti diskusijų apie jautriausią jas skiriantį klausimą: popiežiaus vaidmenį. Po kelerių įtampos metų visi stačiatikiai dalyvauja dialoge, skatinančiame dideles viltis siekiant vienybės.
 
Taigi, ekumenizmas užima svarbią vietą Vatikano darbotvarkėje.
 
J. T.: Tai tiesa, tačiau kartais nėra lengva įvertinti Vatikano iniciatyvų ekumeninį poveikį. Vienas iš tokių atvejų atrodo bus ir neseniai paskelbtas pareiškimas apie naują sistemą, priimant anglikonų grupes, kurios nori susijungti su Katalikų Bažnyčia. Viena vertus, naujas planas parodė ryškų lankstumą: Bažnyčia leidžia tiems nepatenkintiems anglikonams išlaikyti kai kurias savo apeigas ir tradicijas, net leidžia pasilikti vedusių kunigų praktiką. Šioje situacijoje atrodo, lyg Vatikanas sakytų, kad Bažnyčia išties yra „didelė palapinė“, sugebanti aprėpti įvairovę.
 
C. W.: Tuo pat metu žmonės klausė, kaip šis žingsnis gali paveikti ilgai trunkantį dialogą su Anglikonų Bažnyčia. Idėja priimti dideles grupes iš kitų Bažnyčių yra labai jautrus klausimas ekumeninėse sferose. Šiuo ypatingu atveju Vatikanas, prieš darydamas šį pareiškimą, pranešė apie tai anglikonams, ir abiejų Bažnyčių lyderiai tokiu būdu galėjo padaryti bendrą pranešimą – išvengdami ekumeninio skilimo. Kaip pasakė vienas Vatikano atstovas, katalikai „nežvejoja anglikonų ežere“, tačiau jei tarp jų yra žmonių, kurie nori tapti katalikais, mes negalime užtrenkti durų.
 
J. T.: Kad ir kaip būtų, nėra jokių abejonių, jog tai naujas būdas veikti. Tai, ką matėme per pastarąsias porą savaičių, labai atspindi popiežiaus Benedikto XVI požiūrį į Vatikano II Susirinkimą: stiprus ekumenizmo ir tarpreliginio dialogo palaikymas, tačiau toks pat rūpinimasis, kad Katalikų Bažnyčia taptų namais kiekvienam.
 
Informacija skelbta H2Onews.org
 
www.bernardinai.lt

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com