Vatikane paminėtos Lietuvių koplyčios įkūrimo keturiasdešimtosios metinės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Romoje šeštadienį (2010-10-16) buvo paminėtos Lietuvių koplyčios šv. Petro bazilikos grotose Vatikane pašventinimo 40 metinės.

Vilniaus arkivyskupo kardinolo Audrio Juozo Bačkio koplyčioje vadovautas Mišias koncelebravo vyskupai, Telšių ganytojas Jonas Boruta, Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Kariuomenės ordinaras Gintaras Grušas, Popiežiškosios šv. Kazimiero Kolegijos rektorius mons. Petas Šiurys ir beveik trys dešimtys kunigų iš visų Lietuvos vyskupijų.

Mišiose su Romos lietuviais dalyvavo Lietuvos ambasadoriai prie Šv. Sosto Vytautas Ališauskas ir Italijos Respublikoje Petras Zapolskas, vienuoliai ir vienuolės, maldininkai iš Lietuvos. Apeigų pradžioje Mišių celebrantus pasveikino Šv. Petro bazilikos arkikunigas kardinolas Angelo Comastri.

Kardinolas Bačkis homilijoje Lietuvių koplyčią Vatikane pavadino „maldos tiltu“, primenančiu Lietuvos krikštytojų, šventųjų ir kankinių liudijimą praeityje, koplyčią stačiusių užsienio lietuvių, savo ir kitų koplyčios lankytojų, taip pat popiežių maldas už Lietuvą ir jos Bažnyčią tuomet, kai buvo geležinės uždangos atskirtos nuo Šventojo Sosto.

Vilniaus arkivyskupas prisiminė Dievo tarno Jono Pauliaus II šioje koplyčioje skaitlingomis progomis priešais joje esantį Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos paveikslą sudėtas maldas, pradedant pirmąja jo pontifikato diena (lygiai prieš 32 metus, 1978 metų spalio 16 d.), kaip ir po jo istorinės kelionės į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis 1993 metais. Kardinolas Bačkis kvietė Lietuvos atsikūrimo dvidešimtųjų metinių perspektyvoje veiksmingai imtis popiežiaus Jono Pauliaus II patikėtos naujosios evangelizacijos misijos, kuri yra Dievo gailestingumo skelbimas, pirmiausiai visiems tiems, kurie dar nėra patyrę Kristaus per Kryžiaus aukos liudijimą užtikrinto Dievo gailestingumo.

Po Mišių buvo prisimintas Lietuvių koplyčios šventinimo iškilmėje 1970 metais dalyvavęs Dievo tarnas popiežius Paulius VI, kuris pašventino Gailestingumo Motinos paveikslą, lietuviams maldininkams aukojo šv. Mišias ir pasakė kalbą. Šios popiežiaus Pauliaus VI kalbos garsinis įrašas buvo paleistas Lietuvių koplyčioje po šeštadienio ryto Mišių.

Pasidžiaugęs jam suteikta galimybe palaiminti Lietuvių koplyčią, popiežius Paulius VI pažymėjo, kad lietuvių įgyvendintas koplyčios sumanymas „buvo tikrai labai pamaldus ir išminties kupinas aktas“. „Šią vietą Jūs pasirinkote broliškam ir dvasiniam susitikimui, įamžinti savo religines ir istorines tradicijas, išreikšti savo tikėjimą į Kristų, patvirtinti savo prisirišimą prie Bažnyčios ir šio Apaštališkojo Sosto, paguosti savo sielas malda ir viltimi, maldauti Šventąjį Petrą saugoti Jus, jūsų kraštą ir po visą pasaulį išsiblaškiusius tautiečius“.

Po šeštadienio ryto Mišių, Lietuvių koplyčios minėjimo dalyviai, lydimi keturių Lietuvos vyskupų ir dviejų ambasadorių, pasimeldė prie netoli koplyčios esančių popiežių Jono Pauliaus II ir Pauliaus VI kapų.

Šeštadienio popietę Lietuvių kolegijos svečių namų „Villa Lituania“ salėje vyko konferencija ir solistės Vaidos Genytės koncertas. Konferencijoje ambasadorius V. Ališauskas pristatė Lietuvių koplyčios Vatikano bazilikos grotose istoriją, dailėtyrininkė Sigita Maslauskaitė aptarė koplyčios religinę-meninę vertę. Minėjimas užbaigtas Popiežiškosios Lietuvių šv. Kazimiero kolegijos naujųjų akademinių metų iškilmingo atidarymo aktu ir šventine vakarone.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Šv. Petro bazilika Vatikane

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra