Vatikane lankysis delegacija iš Kazachstano

Autorius: Data: 2013-02-06 , 13:03 Spausdinti

Vasario 6 d. Vatikane lankysis delegacija iš Kazachstano, atvykstanti paminėti šalies prezidento Nursultano Nazarbajevo iniciatyva surengto pirmojo tarpreliginio kongreso Astanoje dešimtąsias metines. Delegacija trečiadienio rytą bendrosios audiencijos metu susitiks su popiežiumi Benediktu XVI. Popietę numatytas susitikimas Popiežiškojoje Tarpreliginio dialogo tarybos būstinėje.
Šventasis Sostas ir Kazachstanas palaiko diplomatinius santykius nuo 1992 metų. Prieš šią datą Kazachstano katalikai buvo sovietinės sistemos netoleruojami. Dabar galioja tarptautinė sutartis, apibrėžianti katalikų teises ir pareigas Kazachstane, kaip ir valstybės teises ir pareigas katalikų atžvilgiu. Šią sutartį pasirašė Kazachstanas ir Šventasis Sostas 1998 metais. Nauji dvišaliai santykiai netrukus davė konkretų dvasinį rezultatą: Kazachstano katalikus, sudarančius apie 2 % krašto gyventojų musulmonų daugumos visuomenėje, aplankė pal. popiežiaus Jono Pauliaus II. Kelionė įvyko 2001 metais.
Po šios istorinės datos Kazachstane yra lankęsi du Vatikano valstybės sekretoriai, kardinolas Angelo Sodano, kuris po popiežiaus kelionės sugrįžo 2003 metais ir po to trečią kartą lankėsi Karagandoje kaip Kardinolų Kolegijos dekanas 2012 m., ir dabartinis Popiežiaus Valstybės sekretorius Tarcisio Bertone, 2010 m. dalyvavęs Kazachstano sostinėje įvykusiame Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo konferencijos aukščiausiojo lygio susitikime.
Taip pat prezidentas Nazarbajevas yra lankęsis Vatikane, 2009 metais jį priėmė popiežius Benediktas XVI. Prezidento ir popiežiaus pokalbyje buvo kalbėta apie ekonomikos sunkmečio problemas ir Kazachstano katalikų bendruomenės vaidmenį viesuomenėje. Deja, pastarojo meto poslinkiai, privedę prie didesnių religijos laisvės apribojimų, gerokai suglumino katalikų bendruomenę. Jos atstovai 2011 metais apgailestavo, kad Kazachstano parlamento priimtas naujas įstatymas neatitinka visuotinai pripažintų žmogaus teisių kriterijų: pagal naujas taisykles privalo registruotis visos religinės grupės, kurioms leidžiama praktikuoti kultą, tačiau cenzūruojama jų religinė literatūra ir kita religinio turinio medžiaga, pertvarkytos normos dėl naujų kulto vietų statybos, tačiau uždrausta praktikuoti kultą viešose erdvėse.
Prieš dešimtį metų pirmąjį tarpreliginį kongresą, surengtą Astanoje, laišku pasveikino popiežius Jonas Paulius II. Jis linkėjo, kad tokio pobūdžio renginys padės ugdyti pagarbą žmogaus asmens orumui ir apsaugoti religijos laisvę. Po pirmojo kas trejus metus vyko nauji kongresai, kurių darbuose visuomet dalyvauja aukšto lygio Šventojo Sosto delegacija.
Kazachstanas carų, paskui ir sovietų valdymo metais liudijo nesuskaičiuojamų krikščionių, įskaitant visų tautybių katalikų, taip pat lietuvių, persekiojimus ir kankinystę. Dauguma dabartinės katalikų bendruomenės narių yra kankinių artimieji ir palikuonys. Vienas Kazachstane už tikėjimą kentėjęs kankinys yra Bažnyčios palaimintasis. Tai kun. Aleksandras Carickis (Zaritzky), dirbęs priverstinius darbus Dolinkos lageryje, netoli Karagandos, kur žuvo 1963 metais. Jį palaimintuoju paskelbė Jonas Paulius II, Ukrainoje, 2001 metais.
Glaudžius Kazachstano katalikų bendruomenės santykius su Apaštalų Sostu simboliškai liudija Karagandos Fatimos Marijos katedra. Jos kertinį akmenį 2003 metais pašventino ir 2012 metais konsekravo kardinolas Angelo Sodano. (Vatikano radijas)

Vatikanas , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra