Vatikane bus atnaujinamos Šveicarų gvardijos kareivinės

Autorius: Data: 2017-08-20, 11:24 Spausdinti

Vatikane bus atnaujinamos Šveicarų gvardijos kareivinės

Šveicarų gvardija – OSS_ROM

lt.radiovatikana.va

Ketinama neužilgo pradėti Šveicarų gvardijos kareivinių pastato Vatikane rekonstrukciją. Dviejų dalių pastate Vatikano Miesto Valstybės pakrašty, tarp kairiojo Šv. Petro aikštę juosiančios kolonados sparno ir į Vatikano „ūkinę“ dalį vedančių Šv. Onos vartų, Šveicarų gvardija įsikūrė 1825 m. Vienoje pastato dalyje gyvena eiliniai gvardiečiai – vadinamieji „alebardininkai“; kitoje – karininkai ir puskarininkiai su šeimomis. Remontas reikalingas ir dėl bendro susidėvėjimo, ir tam, kad pastatas būtų geriau pritaikytas šeimų gyvenimui. Ketinama radikaliai pakeisti pastato vidų, tačiau palikti nepaliestą išorę, kaip reikalauja paminklosaugos įstatymai.

Pranešdamas apie būsimą kareivinių renovaciją, Šveicarijos katalikų informacijos portalas „cath.ch“ skelbia, kad darbams finansuoti Šveicarijoje buvo įkurtas specialus fondas, o renovacijos darbų projektą rengia architektų biuras iš Tičino – itališkai kalbančio Šveicarijos kantono.

Šveicarų gvardija tai elitinis reprezentacinis popiežiaus kariuomenės dalinys, kurį sudaro 110 karių – aštuonios dešimtys eilinių, virš dvidešimties puskarininkių ir penki karininkai. Šiuo metu Gvardijos korpuso vadas yra pulkininkas Christoph Graf. Gvardijos korpusas taip pat turi savo kapelioną.

Į popiežiaus kariuomenę stoja savanoriai. Norintieji eiti šią garbingą tarnybą privalo būti Šveicarijos piliečiai, nepriekaištingo elgesio katalikai; turi būti atlikę pirmąją privalomą karinės tarnybos dalį Šveicarijoje. Puskarininkiai gali vesti ir Vatikane gyventi su šeimomis.

Prieš 11 metų – 2006-aisias Šveicarų gvardija pažymėjo 500 metų sukaktį nuo tarnybos popiežiams pradžios. Šveicarus tarnauti Bažnyčios valstybės kariuomenėje pasamdė popiežius Julijus II 1506 m. Nuo to laiko šveicarai be pertraukos tarnauja Vatikane. Šveicarų gvardija yra ilgiausią nenutrūkstamą istoriją turintis kariuomenės dalinys pasaulyje.

http://lt.radiovaticana.va/news/2017/08/19/bus_atnaujintos_%C5%A1veicar%C5%B3_gvardijos_kareivin%C4%97s/1331300

Vatikanas , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra