Vatikanas palengvino anglikonų perėjimą į katalikybę

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Popiežius Benediktas XVI patvirtino dokumentą, kuris palengvins Anglikonų Bendrijos nariams, tarp jų vedusiems kunigams, pereiti į Katalikų Bažnyčią, antradienį (2009 spalio 20 d.) paskelbė Vatikanas.

Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į per 70 mln. išpažinėjų visame pasaulyje turinčioje anglikonų bendruomenėje daugelį metų stiprėjusį nepasitenkinimą kai kuriomis liberaliomis šios konfesijos pažiūromis į moteris dvasininkes, homoseksualius vyskupus ir gėjų santuokas.

Pasak Vatikano, vadinamoji Apaštališkoji konstitucija leis anglikonų tikintiesiems – asmeniškai arba bendruomenėmis – sukurti pilnutinę vienybę su Katalikų Bažnyčia išlaikant anglikonų dvasingumo paveldui būdingas savybes.

Tokią galimybę užtikrins Apaštališkąja konstitucija patvirtinta kanoninė struktūra, numatanti personalinius ordinariatus, kurių steigimas bus derinamas su vietinėmis vyskupų konferencijomis.

Apie popiežiaus sprendimą buvo paskelbta antradienį tuo pačiu metu Romoje ir Londone vykusiose spaudos konferencijose.

Apaštališkoji konstitucija yra atsakas į „daugybę per pastaruosius kelerius metus gautų prašymų, kuriais į Šventąjį Sostą kreipėsi pilnutinės ir regimos vienybės su visuotine Katalikų Bažnyčia siekiančios anglikonų grupės ir tikintieji“, spaudos konferencijoje sakė Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas Williamas Josephas Levada.

Kai kurie konservatyvių pažiūrų anglikonų kunigai jau anksčiau perėjo į katalikybę, kai 1984 metais buvo sudaryta galimybė būti įšventintoms į kunigų moterims luomą kai kuriose Anglikonų Bendrijos grupėse, o 1992 metais – visoje Anglijos Anglikonų Bažnyčioje.

Šiam judėjimui vadovavo Australijoje veikianti Tradicinė Anglikonų Bendrija (TAB), kurios vadovas vyskupas Johnas Hepworthas 2007 metais oficialiai paprašė popiežiaus leisti pereiti visiems šios bendruomenės nariams į katalikybę.

Nuo Anglikonų Bendrijos 1991 metais atskilusi TAB turi apie 400 tūkst. narių.

Anglikonai atsiskyrė nuo Romos XVI amžiuje, kai popiežius Klemensas VII nesuteikė leidimo Anglijos karaliui Henrikui VIII išsiskirti su Kotryna Aragoniete.

Katalikų kunigais ir vyskupais gali tapti tik vyrai – Katalikų Bažnyčia mano tokiu būdu tęsianti Jėzaus Kristaus, kurio 12 apaštalų buvo vyrai, tradiciją.

Pasaulinei Anglikonų Bendrijai iš viso priklauso apie 77 mln. tikinčiųjų, o jos svarbiausia bendruomenė yra Anglijos Anglikonų Bažnyčia, kuriai šiuo metu vadovauja Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas.

Katalikų Bažnyčia vienija apie 1,1 mlrd. tikinčiųjų.

Šventasis Sostas ryžosi suartėti su tradicinių pažiūrų anglikonais tuo pat metu, kai popiežius nusprendė ištiesti ranką lefebristams – ultrakonservatyviam katalikų kunigų judėjimui, kuris nepripažino Vatikano II Susirinkime priimtų ekumeninių reformų ir 1988 metais buvo atskirtas nuo Romos.

Anksčiau šiais metais Benediktas XVI išprovokavo tarptautinį skandalą, kai leido grįžti į Katalikų Bažnyčią keturiems ekskomunikuotiems lefebristų vyskupams, tarp jų Holokausto neigėjui Richardui Williamsonui.

www.lrytas.lt

„Reuters“ nuotr.

Nuotraukoje: Popiežiaus Benedikto XVI patvirtintas dokumentas – gera naujiena į katalikybę norintiems pereiti anglikonams

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra